ACI İÇİNDEYİZ.

1.12.2017, 18:06'de eklendi
ACI İÇİNDEYİZ.
ACI İÇİNDEYİZ.

KURUMLARIMIZA EMANET EDİLENİ KORUYAMADIK.


Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde toplam 11.000 sivil memur görev yapmaktadır. Bu sivil memurların bir kısmı büro ve yazışma işlerinde görev yapmakta büyük bir çoğunluğu ise branşlarına bakılmaksızın Emniyet Müdürlüklerinin uygun gördüğü her işte (temizlik, aşçılık, bulaşık, çay ocakları, tesisat tamir bakım, bahçe işleri, boya badana, kalorifer vb.) gibi işlerde ağır şartlarda görev yapmaktadırlar.
Gerek bu ağır şartlarda çalışmaları gerek görev tanımları olmadığından dolayı her işte çalıştırılmaları, yaşadıkları maddi zorluklar ve en ağırı da iş yerlerindeki görevlerini ifa ederlerken kendilerine yoğun baskı ve mobing uygulanması sivil memur arkadaşlarımızın hem çalışma şevkini kırmakta hem de onları psikolojik bunalımların eşiğine getirmektedir.
Son dönemlerde Emniyet Müdürlüklerinde görev yapan Sivil memur kardeşlerimizin intihar olayları hepimizin dikkatini çekmekte ve bizleri derinden üzmektedir.
Özellikle dikkatimizi çeken başka bir olayda Kasım ayında yaşanan üç intihar olayının (Aksaray Emniyet Müdürlüğünden Bekir ACAR, Düzce İl Emniyet Müdürlüğünden Halim YÜKSEL, Malatya İl Emniyet Müdürlüğünden Hikmet UÇAR) ve daha önceki intihar olaylarının büyük bir çoğunluğunun yetiştirme yurtlarından devlet kurumlarına yerleştirilen gençlerimizden olmasıdır.
Çocuk Esirgeme Kurumu mahiyetinde büyüyen arkadaşlarımız zaten çocukluklarında hayata 1-0 yenik başlayan bu gençlerimiz Emniyet Genel Müdürlüğü gibi temeli disiplin olan bir kuruma giren gençlerimizi disiplin, mobing, ağır şartlarda çalışma, kurumdan gördükleri dışlanma ve maddi zorluklar intiharlara sürüklemektedir.
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan tüm sivil memurlar Polisimizle birlikte vatanın her yerinde canını ortaya koyarak hiç bir can güvenliği olmadan çalışmaktadır. İstenilen her yerde her işi yapmaları istenmekte yapmadıkları takdirde ağır psikolojik yaptırımlar uygulanmaktadır.
SİMESEN Sivil Memurlar Sendikası olarak bu intihar olaylarına asla sessiz kalmayacağız. Bu intihar olaylarının son bulması ve Emniyette görev yapan Sivil Memurların çalışma şartlarının daha iyileştirilmesi, mobing ve baskıcı yaptırımların son bulması için yapılan her çalışmanın yakın takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Hayatlarını kaybeden meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Acılı ailelerine, mesai arkadaşlarına ve Emniyet Genel Müdürlüğü ailesine başsağlığı diliyoruz. SİMESEN Sivil Memurlar Sendikası her koşulda Emniyet Sivil Memurlarının da yanında olacak ve onların haklarını korumaya devam edecektir.

SİME-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİMİ

Yazılım &Tasarım OMEDYA