ANT işyerlerindeki kılık kıyafet sorununa başbakanlık el koydu

6.10.2016, 10:30'de eklendi
ANT işyerlerindeki kılık kıyafet sorununa başbakanlık el koydu
SİME-SEN’in talepleri Başbakanlık tarafından Maliye Bakanlığı’na gönderildi.

ANT  NATO-POL işyerlerinde çalışan güvenlik görevlilerinin giyim-kuşamlarını ilgilendiren yönetmelikte yapılması gereken değişiklikler  SİME-SEN Yönetimi tarafından titizlikle takip ediliyor.

 
SİME-SEN tarafından hazırlanan yönetmelik değişikliğine ilişkin teklif Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü tarafından Maliye Bakanlığı’na gönderildi.
 
Bilindiği gibi söz konusu yönetmelikte yaşanan boşluklardan dolayı,  ANT  işyerlerinde çalışan güvenlik görevlileri,  çalışma koşulları ile uyuşmayan niteliksiz kıyafetlere dahi iki yılda bir defa sahip olabiliyorlardı.
 
SİME-SEN  tarafından hazırlanan yönetmelik değişikliğinde giyim kuşam yardımları ile ilgili olarak daha nitelikli kıyafetlerin  hazırlanması,  2 yıl yerine her yıl / altı  ayda bir verilmesi, kıyafetlerin mevsim ve çalışma koşullarına uygun olarak hazırlanması, arazide görev yapan personele dış şartlara uyumlu kıyafetler verilmesi, bu kıyafetlere  çorap, kazak, içlik vb.  personelin ihtiyaç duyduğu kıyafetlerin de eklenmesi istenildi.
 
SİME-SEN  tarafından hazırlanan bu yönetmelik değişikliği teklifi Başbakanlık,  Milli  Savunma  Bakanlığı ve  Çalışma ve Sosyal Bakanlığı’na gönderildi.
 
Başbakanlık tarafından  SİME-SEN’e  gönderilen 8/9/2016 tarih  ve SMS-01.209/1091-2016(Mev.) Sayılı yazı ile,  SİME-SEN’in bu taleplerini içeren yazının işleme konulduğu ve değerlendirilmek üzere  Maliye Bakanlığı’na gönderildiği  ifade edildi.
 
SİME-SEN tarafından titizlikle takip edilen yönetmelik değişikliği gerçekleştiğinde kamuda  çalışan tüm koruma/güvenlik görevlileri yeni değişikliğe uygun haklara sahip olacaklar.

Dokümanlar
Yazılım &Tasarım OMEDYA