ASKERİ FABRİKA ve TERSANELER ÜLKEMİZ İÇİN ÖNEMLİDİR

25.2.2018, 19:19'de eklendi
ASKERİ FABRİKA ve TERSANELER ÜLKEMİZ İÇİN ÖNEMLİDİR

Milli Savunma Bakanlığının daveti üzerine devlet kademesinden birçok yetkilinin katılımıyla gerçekleşen törene Sime-Sen Genel Merkezi olarak Genel Başkanımız Serdar DURSUN, Genel Başkan Yardımcılarımız Hatay KOMAT, Ercan BÜYÜKKAYA ve Kocaeli Şube Başkanımız Sevindik SARAL ile Gölcük Tersaneler Komutanlığı bünyesinde yerli ve milli denizaltı “REİS” sınıfı denizaltılardan “MURATREİS”in ilk kaynak törenine katılmışlardır.

Törene katılan sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM ve Milli Savunma Bakanımız Nurettin CANİKLİ’ ye Sivil Memurlar Sendikasının davet edilmesinden duyulan memnuniyet vurgulanmış, Sivil memurların Ülkemiz ve Ordumuz için önemli projelerde aktif olarak yer almasından duyulan gurur aktarılmıştır. Sivil Memurlara Yıpranma, Özel Hizmet Tazminatı verilmesi ile TSK bünyesinde Doğu ve Güneydoğu Anadoluda görev yapanlara vergisiz ve harçsız silah taşıma ruhsatı verilmesi yönündeki çalışmaların ilgili makamlarda olduğu Savunma Bakanlığı yetkilisi tarafından haber verilmiştir.

Ayrıca Törene katılanlardan Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan ÖZBAL, İstanbul Tersanesi Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç YETKİN, MSB Tersaneler Genel Müdürü Dündar TALAZAN, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet ELLİBEŞ, Gölcük Tersaneler Komutanı Tuğgeneral Aydın EKEN, Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcısı Haldun KURUBACAK, Kocaeli Şube Başkanı Turan YILDIZ ile sohbet ve istişareler etme fırsatı bulunulmuştur.

Sivil memurlarımızın bu gurur ve sevincin yanı sıra özlük hakları konusundaki talep ve sıkıntılarımız ile çözüm yolları konusunda bilgiler verilmiştir. Sayın CANİKLİ ile samimi sohbet ortamı bulunmuş, talep ve sivil memurların özlük hakları ile ilgili problemler anlatılmıştır.

REİS sınıfı denizaltılarından MURATREİS denizaltısının kaynak töreninde buluştuğumuz gibi, Askeri Fabrikalarda ve Tersanelerde Sivil Memurların imza attığı birçok Başarılı projenin, ülkemizin ve ordumuzun Medar-ı iftiharı olduğu vurgulanmış, Askeri Fabrikalar ve Tersanelerimiz de görev yapan sivil memurlarımızın Milli Silahlanma Sanayisindeki önemine dikkat çekilmiştir.

Sivil Memurlar Sendikası olarak sivil memurların özlük haklarını iyileştirme ve duyurabilme çabası devletimizin en üst kademelerine kadar ulaşmış ve ulaştırılmaya kararlılıkla devam edecektir. 

 

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA