Bakan Yılmaz Sivil Memura Sahip Çıkmayı Sürdürüyor

26.11.2016, 10:00'de eklendi
Bakan Yılmaz Sivil Memura Sahip Çıkmayı Sürdürüyor
SİME-SEN Malatya İl Başkanı Özdeşer Bakan Yılmaz’a talep dosyası sundu

MEB Bakanı İsmet Yılmaz:
“Sorunlarınızı biliyorum, dosyanızın TBMM’de takipçisi olacağım”

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanlığı döneminden itibaren takip ettiği sivil memurların sorunlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Bakan Yılmaz, SİME-Sen Malatya İl Başkanı Ali Özdeşer tarafından kendisine sunulan talep dosyasının TBMM’de takipçisi olacağını söyledi.

SİME-Sen Malatya İl Başkanı Ali Özdeşer ve Başkan Yardımcısı Basri Çimen Malatya’da bulanan Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile bir araya geldi.
Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Özdeşer, sivil memurların sıkıntı ve taleplerinden oluşan bir dosyayı Bakan Yılmaz’a takdim ederek yardımcı olmasını istedi.

Bakan Yılmaz ise, Milli Savunma Bakanlığı döneminden beri SİME-SEN’in sendikal faaliyetlerini takip ettiklerini, sivil memurların haklarını savunmada gösterdikleri çabayı gördüklerini belirtti.
Sivil memurların sorunlarının ve taleplerinin TBMM’de takipçisi olacağını ve ilgili kişi ve kurumlarla diyaloga geçeceğini belirten Bakan Yılmaz, yakın zamanda sivil memurlarla ilgili bir müjde vereceklerini de kaydetti.

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA