BAŞBAKANIMIZA ve MİLLİ SAVUNMA BAKANIMIZA TALEPLERİMİZİ SUNDUK

27.2.2018, 13:14'de eklendi
BAŞBAKANIMIZA ve MİLLİ SAVUNMA BAKANIMIZA TALEPLERİMİZİ SUNDUK
Sivil Memurlar Sendikası olarak üyelerimizin her ortamda temsili, hak ve menfaatleri doğrultusunda Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM' a detaylı sunum dosyamızı arz ettik.

Sime-Sen Genel Merkezi olarak Genel Başkanımız Serdar DURSUN, Genel Başkan Yardımcılarımız Hatay KOMAT, Ercan BÜYÜKKAYA ve Kocaeli Şube Başkanımız Sevindik SARAL ile Gölcük Tersaneler Komutanlığı bünyesinde yerli ve milli denizaltı “REİS” sınıfı denizaltılardan “MURATREİS”in ilk kaynak törenine katılmışlardır.

Törene katılan sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM ve Milli Savunma Bakanımız Nurettin CANİKLİ’ ye Sivil Memurlar Sendikasının davet edilmesinden duyulan memnuniyet vurgulanmış, Sivil memurların Ülkemiz ve Ordumuz için önemli projelerde aktif olarak yer almasından duyulan gurur aktarılmıştır. 

Sunulan taleplerimiz ;

1.VERGİSİZ, HARÇSIZ SİLAH HAKKI ( EMEKLİLİĞİNE KADAR) VERİLMESİ.

 Halen Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Kanun’a tabi sivil memur statüsünde görev yapan tüm sınıfların aldıkları silahlara tüm harç ve vergilerden muaf olarak silah taşıma ruhsatı verilmektedir. Türk silahlı Kuvvetleri’nde çalışan sivil memurlarla ilgili herhangi olumsuz engelleyici bir hüküm bulunmadığını tespit ettiğimizden dolayı bize de bu hakkın verilmesini talep ediyoruz.

 

2.ŞEHİR İÇİ ULAŞIM VASITALARINDAN ÜCRETSİZ FAYDALANMA

Aynı kurumların içinde aynı genel kolluk hizmetlerine yönelik olarak özveri ile risk ve sorumluluklara ortak olarak güvenlik güçlerimizin kolluk hizmetlerine yardımcı olacak şekilde aynı mesai düzenine ve aynı ana faaliyet konusuna yönelik olarak tamamlayıcı ve hazırlayıcı nitelikte çalışan sivil memurların da taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlandırılmasını talep ediyoruz.

 

3.ORDUEVİ, ASKERİ KAMPLARDAN FAYDALANMA

Diğer personellerbu kurumlarda hem bireysel hem aileleri bazında faydalanmaktadır. Sivil memurlar olarak biz de bu kurumlarda mesai ve fedakârlık göstermiş olduğumuzdan dolayı; nimet ve külfetlerin dengelenmesi adına ve Eşitlik ilkesi gereğince bu alanlardan biz de faydalanmayı talep ediyoruz.

 

4.ASAYİŞ VE EMNİYET HİZMETLERİ TAZMİNATI

 

Sivil memurlar sorumluluk ve çalışma kuralları bakımından Kurumlarının hassasiyetleri gereği 657 sayılı Kanuna tabi diğer devlet memurlarından ayrı tutulsa dahi özlük ve sosyal haklarını sadece 657 sayılı Kanundan almaktadır. Aynı kurumda aynı kurallara tabi çalıştıkları asker ve polise verilen ücret ve sosyal haklardan cüzi dahi olsa yararlanamıyorlar. Bu kapsamda sivil memurlar yönünden külfet-menfaat dengesini sarsan bu sorunu gidermek dolayısıyla çalışan memnuniyeti ve kurumun verimliliğini artırmak için Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarında görevli sivil memurların Asayiş Tazminatından yararlandırılmasını ve Emniyet Genel Müdürlüğünde görevli sivil memurların Emniyet Hizmetleri Tazminatından yararlandırılmasını talep ediyoruz

 

5.ÖZEL HİZMET TAZMİNATI

TSK, MSB, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında çalışan 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi çalışan ve üzerinde üniforma taşımayan sivil memurlar yukarıda belirlenen iş kolu ve alanlarda görev yapmalarına rağmen kat’i suretle özel hizmet tazminatından faydalanmamaktadır. Sivil Memurların Özel Hizmet Tazminatından yararlandırılmasını talep ediyoruz

 

6.YIPRANMA (FİİLİ HİZMET)

TSK, MSB, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında çalışırken görevler icabı risk altında olmamız nedeniyle ruhsal ve fiziksel bakımdan yoğun şekilde yıpranmaktayız. Bu duruma bir çok örnek mevcuttur. Son iki yıl içinde askeri personel servislerine yapılan saldırılar, mühimmat depolarında olan patlamalar sonucu yaralanan ve şehit olan arkadaşlarımız vardır. Ama aynı personel servisini kullandığımız ve aynı bilgilere sahip olduğumuz askeri personele tanınan fiili hizmet zammından yararlandırılmıyoruz ve bu haktan biz de yararlanmayı istiyoruz.

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA