Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Keyfi Uygulamalara Son…

29.6.2016, 14:50'de eklendi
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Keyfi Uygulamalara Son…
Sime-Sen’in Kik Toplantılarında Dile Getirdiği Sıkıntılar Çözülüyor…

Sivil Memurlar Sendikası SİME-SEN’in, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile ilgili Kurum İdari Kurulu’nda dile getirdiği sıkıntılar tek tek çözülmeye başlandı.

Komutanlık, bundan sonra DKK bünyesinde keyfi uygulamalar yaşanmasına izin verilmeyeceği konusunda SİME-SEN yetkililerine taahhütte bulundu.

SİME-SEN Genel Başkan Yardımcısı Sedat Demirli, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel Sivil Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, KİK toplantılarında dile getirilen sorunlarla ilgili çözüm süreçlerini yerinde takip etti.

MAL SORUMLULUĞU KADROSU KALDIRILIYOR

Sime-Sen tarafından KİK toplantılarında dile getirilen sorunlardan birisi olan ve sivil memurlar üzerinde görev harici büyük bir yük getiren “MAL SORUMLULUĞU KADROSU” iptal edildi. Buna göre Türkiye genelinde bazı birliklerde görev yapan sivil memurların üzerinde bulunan ve görev harici aşırı sorumluluk yükleyen kadro, sendikanın girişimleri ile iptal edildi.

UZMAN ŞOFÖR MUAMMASI SONA ERDİ

Sime-Sen’in gayretleri ile düzenleme yapılan bir diğer konu ise uzman şoförlerin geçici görevlendirilmeleri halinde yerlerine sivil memurların şoför olarak tahsis edilmesi konusu da sendikanın talepleri doğrultusunda çözüme kavuşturuldu.

Uzman çavuş kadrolu şoförlerin kendi işlerinde sabit tutulmasının, sivil memurun ekstra iş yükünü hafifleteceğini ve her kadronun kendi işini yapmalarının önünü açacağı görüşü ile hareket eden SİME-SEN’in bu talebi de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan karşılık gördü. Yapılan yeni düzenleme ile şoför olarak görev yapan uzman çavuşlar başka göreve gönderilmeyecekler ve dolayısıyla sivil memur da o görevden doğan yeni bir yük ile karşılaşmamış olacak.

KUVVET ANKETLERİNDE YAŞANAN HİYERARŞİ SIKINTISI ÇÖZÜMLENİYOR

Kuvvetler de düzenlenen anket çalışmalarında sivil memurun sıralaması ile ilgili sorun da Sendikanın girişimleri ile çözüme kavuştu. Normalde subay-astsubay-askeri memur - devlet memuru - uzman çavuş hiyerarşisinin bozulduğu

anketlerde sivil memurlar en son sırada yer alıyordu. SİME-SEN’in KİK’de yaptığı itirazlarla hiyerarşik sıralamada sivil memurlar eski yerlerini aldı.

İŞYERİ TEMSİLCİLİĞİ KARMAŞASI BİTİYOR

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve bağlı işyerlerinde işyeri temsilci atamalarında yaşanan sorunlar da sendikanın talepleri doğrultusunda çözüme bağlanıyor. Sendikanın her iş yerinde ayrı temsilci bulunması gerektiği yönündeki talepleri, bugüne kadar göz ardı ediliyordu.

SİME-SEN’in KİK toplantılarında dile getirdiği sorunu çözme yönünde irade gösteren Komutanlık, birleşik işyeri temsilci ataması yerine, her işyerine ayrı bir temsilci atanması talebini kabul etti ve gerekli düzenlemelere başladı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve bağlı işyerlerinde yaşanan sıkıntılarla ilgili temaslarını sürdüren SİME-SEN Genel Başkan Yardımcısı Sedat Demirli, DKK’nda keyfi uygulamalara bundan sonra yer verilmeyeceğinin kendilerine iletildiğini ve sürecin Sendikanın talepleri doğrultusunda ilerlemesinin de sevindirici olduğunu kaydetti.

YARDIMCI HİZMETLER SINIFINA EK GÖSTERGE TALEBİNE DKK’DAN DESTEK

Öte yandan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile yapılan görüşmelerde yardımcı hizmetler sınıfına ek gösterge verilmesi yönündeki Sendika talebine de destek geldi. DKK, MSB ve Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde yardımcı hizmet sınıfında görev yapan personele ek gösterge verilmesine ilişkin olarak diğer kuvvet komutanlıkları ve bakanlık nezdinde yapılacak çalışmaları destekleme sözü verdi.

Yazılım &Tasarım OMEDYA