Devlet Personel Başkanlığı’ndan Yhs İçin Yeşil Işık

28.7.2016, 10:45'de eklendi
Devlet Personel Başkanlığı’ndan Yhs İçin Yeşil Işık
Başkanlık Sime-Sen’e Gönderdiği Yazıda, Yhs İsminin “Destek Hizmetleri Sınıfı” Olarak Değiştirilmesinin Yasalara Ve Toplu Sözleşme Hükümlerine Uygun Olduğunu Açıkladı. * Devlet Personel Başkanlığı Bundan Sonra Yapacakları Çalışmada Sime-Sen’in Teklifini Değerlendireceklerini Açıkladı

SİME-SEN’in Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinin mağduriyetlerini gidermek üzere yürüttüğü çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Sendikamızın, Yardımcı Hizmetler Sınıfı isminin Destek Hizmetleri Sınıfı şeklinde değiştirilmesine yönelik olarak yaptığı teklife Devlet Personel Başkanlığı yeşil ışık yaktı.

Devlet Personel Başkan Yardımcısı Enes Polat imzası ile Sime-Sen’e gönderilen 209/718 sayı ve 12. 07. 2016 tarihli yazı ile Sendikanın bu talebinin kanunlar, kanunların yetki verdiği hallerde Bakanlar Kurulu kararları veya toplu sözleşme hükümleri marifetiyle karşılanabileceğinin açık olduğu ve söz konusu taleplerin Devlet Personel Başkanlığınca yürütülecek mevzuat çalışmalarında değerlendirileceği ifade edildi.

Dokümanlar
Yazılım &Tasarım OMEDYA