EGEMENLİĞİMİZİN 100. YILI

22.4.2020, 23:40'de eklendi
EGEMENLİĞİMİZİN 100. YILI

 

Nisan 1920 milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan aziz milletimiz için, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir gücün, tanınmayacağının ve bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin ilan edilmesidir. "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" sözüyle istiklal ve istikbal mücadelesini sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Meclisimizin açılışının yüzüncü yılı kutlu olsun. Gazi meclisimiz, yüz yıldır olduğu gibi bugün de yarında dimdik ayakta duracaktır.

       “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız." sözleriyle çocuklarımıza verdiği önemi gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk egemenliği ve milli iradeyi çocuklara emanet etmiş ve bu bayramı onlara adamıştır. Çocuklarımızın bayramını kutluyor, vatanına ve egemenliğine sahip çıkan nesiller yetişmesini temenni ediyorum.

      Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.

      Bu vesileyle gireceğimiz ramazan ayının da camiamıza, milletimize ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

Sivil memurlar sendikası olarak covid 19 salgının önlenmesine yönelik kendimizin, sevdiklerimizin ve halkımızın sağlığı için, hayat eve sığar evde kal Türkiye diyoruz.

Sime-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu

videoyu izlemek için aşağıdaki linkte tıklayınız

 http://www.simesen.org.tr/egemenligin-100-yili-haberi-195923

Yazılım &Tasarım OMEDYA