EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GEREKENİ YAPMALIDIR

27.10.2018, 12:51'de eklendi
EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GEREKENİ YAPMALIDIR
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan Şehit ve Gazi Yakınları ile Yetiştirme Yurtlarından mezun olmuş çalışanlarını görmezden gelmemeli gereken değeri vermelidir.

Emniyet Genel Müdürlüğünde Çalışan Sivil memurların sorunları, Yardımcı Hizmetlerin Durumu, Görevde Yükselme Sınavı, Şehit ve Gaziyakınlarının durumları ile 2828 Sayılı Kanun Kapsamında işe girenler için uygulanmayan kanun değişikliği hakkında bir dizi ziyaretler gerçekleştirilmiştir.

MHP Ordu Mv. Sayın Cemal ENGİNYURT' ve AK Parti Şırnak Mv. Rizgin DİRLİK'i ziyaret eden Genel Sekreterimiz Hatay KOMAT, Emniyet Şube Başkanımız İbrahim KARAYALÇIN, Emniyet Şube Başkan Yardımcımız Lokman AĞMUR'dan oluşan heyetimiz Emniyet Genel Müdürlüğünde yapılan hukuka aykırı uygulumaları anlatmışlardır.

Sıkıntıların çözümleri ile birlikte detaylı dosya sunulan vekillerimizin göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz.

Meclis Genel Kurulundan ve her fırsatta bu sorunları dile getireceğini beyan eden Sayın ENGİNYURT'a ayrıca teşekkür ederiz.

 

TBMM sonrası Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı Şehit ve Gazi Yakınları Genel Müdürü Sayın Salim ÇELENK'e ziyarette bulunan heyetimiz Şehit ve Gazi Yakınlarına verilen haklardan Emniyet Genel Müdürlüğünün uygulamaya geçmemesi konuları anlatılmıştır.

Özellikle Güneydoğu illerinde personel yetersizliği bahane edilerek Şehit ve Gazi Yakınlarının halen büro Hizmetlerinde çalıştırılmadıklarını beyan eden heyetimiz en kısa zaman da Emniyet Genel Müdürlüğünde çalışan Şehit ve Gazi Yakınlarının sıkıntılarının çözümü sözü alınmıştır.

Makamlarında gerekli ilgi ve alakayı gösteren Sayın Vekillerimiz ve Genel Müdürümüze teşekkür ederiz.

 

Sime-Sen Genel Merkez Yönetimi A.

Basın-Yayın Sekreterliği

 

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA