FEDAKARLIK YİNE SİVİL MEMURLARA DÜŞTÜ

3.6.2019, 20:52'de eklendi
FEDAKARLIK YİNE SİVİL MEMURLARA DÜŞTÜ

Türk Silahlı Kuvvetlerinde en çok üyeye sahip olan ve bu kurumların yetkili Sivil Memurlar Sendikası(SİME SEN) Genel Başkan Yardımcısı Ercan BÜYÜKKAYA son günlerde kamuoyunu meşgul eden ve kısa süre içerisinde yasalaşarak hayata geçecek olan yeni askerlik sisteminden dolayı yaşanacak sorunları dile getirdi.

Son günlerde kamuoyunu meşgul eden ve kısa süre içerisinde yasalaşarak hayata geçecek olan yeni askerlik sisteminin getireceği erken terhisler nedeniyle Destek Hizmetleri sosyal tesisler ve kamplarda görevli asker kardeşlerimiz terhis olacaktır.Zaten hat safhada olan Sivil personel (Devlet Memuru) açığı nedeni ile iş yükü ve görev dağılımı daha da artacak ve zorlaşacaktır.

Devletimize karşı en zor zamanlarda görevini ifa etmekten kaçınmayan, ailesinden fedakârlık yapıp kendini işine adayan Devlet Memur arkadaşlarımıza yine fedakarlık yapmak düşecektir.

Dini ve Milli bayramlarda resmi tatil günlerinde fazla çalışma yapan bu fedakâr arkadaşlarımız fedakârlıkların karşılığında izin ve herhangi bir maddi menfaat elde edememektedir. Bayramlarda ve resmi tatil günlerinde herkes sevdikleriyle kucaklaşır iken Sosyal Tesis ve kamplarda görevli arkadaşlarımız ve fedakar aileleri için Bayram günü, hüzün günü olacaktır.

Bu bağlamda; Adli ve idari sorunlar yaşanmaması (Eskişehir’de yaşanan darp olayında olduğu gibi) adına;

Yetkili çözüm makamlarından beklediğimiz; personel açığının bir an önce kapatılması, Devletimiz için daha ekonomik Devlet Memuru sayısının arttırılması, hizmet alımı, geçici personel ataması vb. gibi önlemlerle iş yükünün hakkaniyetli bir şekilde personel arasında dağıtılmasının sağlanmasıdır.

Bu konudaki çözüme yönelik girişimlerimiz yerinde ve zamanında yapılmış olup, süreç takip edilmektedir.

SİME-SEN olarak muhtemel sorunlar dahil sivil memurun (Devlet Memuru) hakları için vermiş olduğunuz destek ile daha güzel huzur dolu bir gelecek için çalışmalarımız devam edecektir.

https://m.mymemur.com.tr/sime-sen-fedakarlik-yine-sivil-memurlara-dustu-109528h.htm

 

Sime-Sen Genel Merkezi

Yazılım &Tasarım OMEDYA