GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER!

17.3.2020, 16:03'de eklendi
GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER!

Tarihin bu en büyük savaşlarından biri olan Çanakkale Savaşı, sadece bizim tarihimi­zin değil, dünya tarihinin de en önemli savaşlarından biridir. Çünkü Çanakkale savaşına baktığımızda kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden tüm insanımız bu savaşta bir şekilde rol almış ve vatanı canı pahasına savunmuştur.

Çanakkale, asırlardır yorgun düşmüş bir milletin, varlığını, bağımsızlığını devam ettirme savaşıdır Çanakkale öyle bir mücadeledir ki; cephanesi biten askerlere seslenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; "Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum. Biz ölün­ceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve başka komutanlar geçebilir." diyerek mücadelenin önemini göstermiştir. Çünkü toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Çanakkale Savaşı’nda kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz.

Çanakkale’de Sarıkamış’ta vatan uğruna kanlarının son damlasına kadar savaşan aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bizler, Çanakkale ruhunu daima hissederek birlik ve beraberlik içinde vatanımızı, bayrağımızı, toprağımızı ilelebet koruyacağız.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde SİME-SEN olarak, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere; vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitler ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.

Sime-Sen Genel Merkez Yönetimi

Yazılım &Tasarım OMEDYA