Hainler Mübarek Ramazan Ayını Kana Buladılar

29.6.2016, 10:50'de eklendi
Hainler Mübarek Ramazan Ayını Kana Buladılar
Artık Terörü Lanetlemekten Daha Fazlasına İhtiyaç Var

GÜVENLİK VE İSTİHBARAT ZAAFLARI ORTADAYKEN

HESAP VERMEME ANLAYIŞINI

KINIYORUZ


Eli kanlı terör örgütleri Türkiye üzerindeki hain emellerini gerçekleştirebilmek için Mübarek Ramazan ayını da kana bulamaktan çekinmediler.

Dün akşam İstanbul Atatürk Havaalanı’nda gerçekleşen hain saldırıda 36 kişinin ölmesi, 150’ye yakın kişinin yaralanması, ülke olarak yine yüreklerimizi yaktı.

Ülkemizin Dünyaya bir Ortadoğu ülkesi görüntüsü verilmesine, güvenilmez hatta artık yaşanamaz bir ülke olduğu izlenimi verilmesine yönelik olarak gerçekleştirilen bu hain saldırıların, devamının geleceği endişesini üzüntü ile taşıyoruz.

Bizler sivil toplum örgütleri olarak elbette bu hain saldırıları kınıyor, lanetliyor, bir daha yaşanmaması umudunu içimizde barındırıyoruz.

Ancak yetkili kurum ve kuruluşların terörle mücadele, şehirlere ve sivillere yönelik bu katliamlar için kınamaktan ve lanetlemekten öte sorumlulukları bulunmaktadır.

Dünyanın sayılı havalimanları arasında bulunan Atatürk Havalimanı’nda birden çok teröristin ellerinde otomatik silahlar, vücutlarına bağlı bombalar ile bu kadar rahat eylem gerçekleştirebilmeleri uluslararası terör bağlantılarını açıkça gündeme getirmektedir.

Ülkemizin uluslararası terörün hedefi olduğu böyle bir süreçte güvenlik ve istihbarat birimlerinin hesap vermemesi, yapılan ilk açıklamaların ise alelacele “güvenlik zafiyeti bulunmamaktadır” yönünde olması, bizlerin bu endişelerini de ne yazık ki haklı çıkarmaktadır.

Bu ve benzeri saldırılar, ülkemizi riskli ve yaşanılmaz hatta seyahat edilemez bir ülke görünümüne sokmaktadır.

Enerjimizi ülkemize bu kötü imajı kazandırmaya çalışan uluslar arası terör ve yerli işbirlikçilerine harcamak gerekirken, TBMM’nin bu yönde acil toplanması gerekirken, anlamsız bir acelecilikle Genel Kurul’dan tartışmalı kanunların aynı saatlerde geçirilmeye çalışılmasını samimiyetsiz ve art niyetli bulduğumuzu da belirtmek isteriz.

Mübarek Ramazan ayında dahi hain emellerini gerçekleştiren eli kanlı terör örgütleri bilmelidir ki, Millet olarak bizler her zaman devletimizin yanındayız, dimdik arkasındayız.

Ülkemizi bölemeyeceksiniz, millet olarak bizi parçalayamayacaksınız.

Terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.

SİME-SEN YÖNETİM KURULU

Yazılım &Tasarım OMEDYA