Hak Arayışının Simgesi 1 MAYIS!

1.5.2020, 12:06'de eklendi
Hak Arayışının Simgesi 1 MAYIS!

Sendikalar öncülüğünde günlük 12 saat çalışma yerine 8 saat çalışma talebiyle gerçekleşen ve uzun süren mücadeleler neticesinde kabul gören, direnişin başlangıç günü, demokratik yollarla hak arayışının simgesi 1 MAYIS, EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Her ne kadar günlük çalışma 1886 yılında 8 saat kabul edilse de bağlı olduğumuz kurumlarımız; Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın yapısı gereği 24 SAAT ESASLI ÇALIŞMAKTAYIZ. Bu kurumlarda görevli sivil memurlar tarafından, onurlu bir mücadele içinde emeğin ve emekçinin hakkının savunulması amacıyla SİME-SEN mücadele vermektedir.

Koronavirüs salgını nedeniyle, bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde hep birlikte meydanlarda olamasak da gönüllerimiz daima emeğin ve dayanışmanın yanındadır. Diğer kurumlar sokağa çıkma yasağı, resmi ve dini tatillerde, sınır içi ve sınır dışı operasyonlarda evlerinde iken askerimiz, polisimiz ve biz sivil memurlar çalışmaya devam etmektedirler. Böyle anlamlı günde yine diyoruz ki en güzel dayanışma örneği ile EVDE KAL TÜRKİYE.

Çalışma şartlarının iyileştirildiği, emeğin karşılığının alındığı, sivil memurun hak ettiği yaşam koşullarına kavuştuğu, çalışma hayatı talebimizi bu anlamlı günde bir kez daha güçlü bir şekilde dile getiriyoruz.

SİME-SEN olarak; emek ve alın terine olan saygının göstergesi olan hakların kazanılması için her zaman ve her platformda şartlar ne olursa olsun mücadelemizi sürdürmekteyiz. Bu güne kadar yürüttüğümüz hizmetler ve emeklerimize bakıldığında, ülkemizin savunma ve güvenliğine kattığımız değer ve üyelerimizin adına elde etmiş olduğumuz hukuksal ve diğer hak kazanımları emeklerimizin karşılığını alamadığımızın bir göstergesidir. Bu nedenle bizler Savunma ve Güvenlik Hizmet kolunu istiyoruz. Aile ve Çalışma, Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bizleri görmezden gelerek yapmış olduğu yanlış; büro bankacılık ve sigortacılık hizmet kolunda olmamızdır. 24 saat ve her koşulda çalışan bizlerin ve kurumlarımızın ayrıcalığı olmalı ve SAVUNMA GÜVENLİK HİZMET KOLU VERİLMELİDİR.

Emekle, alın teriyle Türkiye’nin bağımsızlığı ve aydınlık geleceği adına her zaman ve her şartta mücadeleye devam eden, ülkesi için canını ortaya koymaktan geri durmayan biz çalışanlar, ülkemizi idare edenlerden sadece insan onuruna yaraşır yaşama ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini talep ediyoruz.

Emeklerimizin değerinin bilindiği ve barış ve kardeşliğin egemen olduğu, sosyal devlet, adalet, eşitlik ve sendikal hakların tam olarak işlediği bir düzen isteği ve umuduyla, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, sağlık ve esenlik dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Sime-Sen Genel Merkez Yönetimi

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA