İSTANBUL ŞUBEMİZ 2nci OLAĞAN GENEL KURULUNU TAMAMLADI

27.4.2018, 11:20'de eklendi
İSTANBUL ŞUBEMİZ 2nci OLAĞAN GENEL KURULUNU TAMAMLADI
İstanbul Şubemizin yapmış olduğu genel kurulda seçilen yöneticilerimize hayırlı olsun diyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri Yan Ödeme Kararnamesine kurumda çalışan Devlet Memurlarının tepkileri dinmiyor.

 

            Sivil Memurlar Sendikası İstanbul Şubesi 2'nci Olağan Genel Kurulunda da gündem, kurum içerisinde, personel arasında ayrımcılık yaratan yan ödeme kararnamesiydi.

      Mevcut yönetimin tek liste olarak girdiği, birlik ve beraberlik içerisinde tamamlanan Genel Kurulda İstanbul Şube Başkanı Mustafa ÇELİK, konuşmasının büyük bölümünü 18 Nisan'da yayımlanan Türk Silahlı Kuvvetleri Yan Ödeme Kararnamesine ayırdı. Şube Başkanı, kurum içerisinde, büyük bir fedakârlık ve özveri içerisinde görev yapan yaklaşık 30 bin civarında sivil memurun yayımlanan kararname ile adeta yok sayılmalarının, kendilerinde büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı yarattığını ifade etmiş, kurumsal birliktelik ve beraberliğin sağlanabilmesi, yapılan ayrımcılığın ortadan kalkması için konunun bir an önce yeniden ele alınarak, aynı kurumda görev yapan ancak kararname kapsamı dışında bırakılan diğer personelinde mağduriyetlerinin önüne geçilmesi gerektiğini dile getirdi.

ÇELİK, konuşmasına; "Kahraman Mehmetçiğimizin aldığı zamma bir itirazımız yok! Hatta sınırlarımız içerisinde ve sınır ötesinde milletimizin birliği ve bütünlüğü için gözünü kırpmadan mücadele eden askerimizin mücadelesinin parasal bir karşılığının olmadığını düşünüyor, bu kutsal mesleği icra eden mesai arkadaşlarımızı her zaman büyük bir takdir ve şükranla anıyoruz. Ancak; görev yaptığı kıta ve kurumlarda birçok görevi askerler ile birlikte ifa eden sivil memurların vazifelerinin gerektirdiği her türlü görevi, nöbeti, fazla çalışma sürelerini, askeri personelden farksız şekilde yerine getirdiği ve böylece hemen her anlamda kışla psikolojisini teneffüs ettikleri düşünüldüğünde, bu ayrıştırıcı zammın vicdanlarımızı yaraladığı ve tüm meslektaşlarımızın tepkisini çektiği bilinmelidir" şeklinde devam etmiş, TSK'nın büyük bir aile olduğunu, sivil memurların da bu büyük ailenin bir parçası olduğunun unutulmaması gerektiğini ve söz konusu düzenlemenin kısa sürede bizleri de kapsayacak şekilde yenileneceğine olan inançlarının tam olduğunu, camianın bu konuda tek ses ve tek yürek olduğunu ifade etti.

 

           Şube Başkanı Mustafa ÇELİK; "Yeni dönemde de yönetim anlayışımızın odağında üyelerimiz olacak, yapacağımız her iş ve eylemde üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruyacak ve bir adım öteye taşıyacak çalışma ve gayretin içerisinde olacağız. Yeni dönemde hedefimiz; İstanbul'da bulunan meslektaşlarımızı sime-sen çatısı altında toplamak" diyerek Genel Kurula katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA