KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

20.8.2018, 20:48'de eklendi
KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN


Sime-Sen Genel Başkanı Serdar DURSUN Kurban Bayramı vesilesiyle bayram mesajı yayınladı.

Tüm Sivil Memurlara seslenen DURSUN, "Mübarek Kurban Bayramınızı can-ı gönülden tebrik ediyorum. Son zamanlarda Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı büyük bir kardeşlik iklimini, dayanışmayı, kaynaşmayı, yardımlaşmayı hep birlikte yaşadık. Bu birlikteliğin ve yardımlaşmanın örneklerinden olan Kurban Bayramı vesilesiyle daha çok kenetlenmemiz gerekir. 

Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Bayramlar aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir.

Ülkemizin toprak bütünlüğüne terör örgütleri ile müdahale edilerek başarılı olamayanlar, ülkemize ekonomik savaş açarak Türk parasının değersizleştirerek alım gücünün azaltılması, tarımsal olarak üretimin engellenmesi, özel sektörümüzün iş kapasitesinin azaltılması, Yerli mallarımızın kabul edilmemesine yönelik yaptırımlar ve benzeri yöntemlerle İstiklalimize ve İstikbalimize saldırılar düzenlemektedir.

Tarihimizde bütünlüğümüze, milli varlığımıza, örf, adet ve toplumsal yapımıza saldırılar tarihin hiçbir döneminde hiç bitmemiştir. Buna rağmen Türkiye halkının tek talebi istikrarın sürekli olduğu huzurlu, gelişmiş, müreffeh ülke hedefidir. Tarih boyunca düşmana korku salan ülkemizin en büyük zenginliği insan yapısı olan toplumumuzun vatanı ve milleti söz konusu olduğunda, gönül hudutlarının bir ölçütü olmadığı bilinmelidir.

Sivil Memur camiamızın SİME-SEN'e güvenmesini, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermemesi gerektiğini belirten DURSUN, Genel Merkezimiz adına hiç yorulmadan ve bıkmadan çalışan Şubelerimiz, İl Teşkilatlarımıza ve destekleriyle bizleri onurlandıran üyelerimize teşekkür ederiz" dedi. 

Son olarak mesajında, Kurban ibadetlerinizin kabul olması ve özellikle "Kazaların yaşanmaması için herkesi duyarlı, dikkatli ve sorumlu davranmaya, görevlilere yardımcı olmaya, trafik kurallarına uymaya ve uyarıları dikkate almaya'' çağırdı.

Yazılım &Tasarım OMEDYA