Mardin Ve Hakkari Şehitleri Yineyüreklerimizi Yaktı…

24.6.2016, 10:50'de eklendi
Mardin Ve Hakkari Şehitleri Yineyüreklerimizi Yaktı…
Terörü Ve Teröristi Lanetliyoruz!

Mardin ve Hakkari’de düzenlenen terör saldırılarında 6 askerimiz şehit oldu.

Mardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 2 askerimiz şehit düştü. Derik'in Bayır Mahallesi'nde bugün saat 06.20 sıralarında terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması için yapılan adli aramada, teröristlerce güvenlik güçlerine silahlı saldırıda bulunuldu. Açılan ilk ateşte bir astsubay ve uzman çavuş yaralandı. Yaralı askerler kaldırıldıkları Derik Devlet Hastanesi’ndeki müdahaleye rağmen şehit düştü.

Hakkari'de düzenlenen terör saldırısında ise 4 askerimiz şehit düştü. Hakkari-Çukurca karayolundaki Çimenli Köyü yakınlarında terör örgütü PKK mensuplarının tuzakladığı el yapımı patlayıcı, bölgede faaliyet yürüten güvenlik güçlerinin geçişi esnasında infilak ettirildi. Saldırıda, 4 askerimiz şehit oldu.

SİME-SEN:

“TERÖRLE VE TERÖRİSTLE MÜCADELEDE SONUNA KADAR GİDİLMELİDİR”

Bugün gerçekleştirilen ve 6 askerimizin şehit edildiği iki ayrı saldırıyı kınayan SİME-SEN Yönetim Kurulu, terörü ve teröristi lanetlerken, terörle mücadelenin boşluk kabul etmeyeceğini, sonuna kadar kararlılıkla gidilmesini istedi.

Saldırılarda şehit olan kahraman askerlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen SİME-SEN Yönetimi, şahitlerimizin ailelerine de sabırlar temenni etti.

Yazılım &Tasarım OMEDYA