"MEMURA TORBA KADRO 68/B TEKLİF EDİLMELİDİR"

6.4.2020, 17:58'de eklendi
"MEMURA TORBA KADRO 68/B TEKLİF EDİLMELİDİR"

Sivil memurların güvencesi, onurlu mücadelenin adı Sime-Sen olarak, hakların alınmasında mücadele etmeye devam ediyoruz.

Kara Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının Nisan 2020 tarihli emrine müteakip bazı meslektaşlarımız 68/B uygulanmasından faydalanmıştır.Bu kapsamda Devlet Memurlarına derece yükselmeleri için beklemeleri gereken süre kaydı aranmaksızın kanununda aranan şartları taşımaları kaydı ile görev yaptıkları derecelerinden daha alt dereceler için teklifte bulunabilir. Yapılan bu teklifler atamaya yetkili amır tarafından değerlendirilip uygun bulunan kişilerin ataması yapılır.

Derece ilerlemesi yaptırılan söz konusu memurların kazanılmış hak aylıkları yükseldikleri dereceye ulaşıncaya kadar terfileri yaptırılmayacağından ayrıca bir emir verilmediği takdirde ödeneceği aylığa ait kademe ilerlemeleri hizalarında gösterilen tarihte yapılacaktır. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda 2019 yılı içerisinde 316 meslektaşımız bu haktan faydalanabilmiştir. 2020 yılı içerisinde ise 175 meslektaşımız bu haktan faydalananlara katılarak 491 kişiye ulaşmıştır. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'da ise ilk defa sendikamız tarafından yapılan ısrarlı istişareler sonucunda 2020 yılı içerisinde uygulama gerçekleştirilmiştir. Diğer kuvvetlerimiz için  de görüşmelerimiz olumlu şekilde ilerlemektedir.

Camiamıza ve 68/B kapsamında uygulamaya hak kazanan üyelerimize hayırlı olsun diliyoruz.

Yazılım &Tasarım OMEDYA