ÖĞRENCİLERİMİZİN VE ÖĞRENCİSİ OLAN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!

23.3.2020, 13:06'de eklendi
ÖĞRENCİLERİMİZİN VE ÖĞRENCİSİ OLAN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!

Corona virüsü tedbirleri kapsamında üniversite ve tüm okulların tatil edilmesinin ardından; TRT EBA TV'de ilkokul, ortaokul, lise dersleri (23 Mart 2020 Pazartesi) bu sabah saat 09.00’da başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) ders programı öğrencilerin ve velilerin erişimine açıldı. Bu sistemde dersler sanal sınıf ortamında gerçekleştiriliyor. Akademisyen ve öğrenciler internet bağlantısı sağlanan her ortamdan sisteme bağlanarak sınıf ortamında derse katılabiliyor. Sanal sınıf ortamında gerçekleşen eş zamanlı derslerde akademisyenler, görüntülü ve sesli olarak dersi anlatabiliyor, yazı tahtası kullanabiliyor ve hatta bilgisayarında kayıtlı uygulamaları öğrencilerle paylaşabiliyor. Öğrenciler de derse görüntülü ve sesli olarak bağlanabiliyor, ders içerisinde soru sorabiliyor, dosya paylaşımları yapabiliyorlar. Eş zamanlı yapılan dersler kayıt altına alınıyor ve daha sonra tüm öğrenciler, bu kayıtlar sayesinde istedikleri her an o dersi tekrar takip edebiliyor.

İlkokul 1.2.3 ve 4. sınıf öğrencileri, ortaokul 5.6.7.8 sınıf öğrencileri ve lise 9.10.11.12.sınıf öğrencileri, EBA ders programı içeriğine göre eğitimlerini alabilecek. TRT tarafından gerçekleştirilecek olan yayınlar uydu üzerinden takip edilebileceği gibi eba.gov.tr aracılığıyla da izlenebilecek. İnternet adresinden takip etmek isteyen öğrenciler, EBA şifresi alma ekranı ile hesabını oluşturabilecek ve giriş yapabilecekler.

EBA ders programı haftalık olarak yayımlanmaya devam edecek. EBA TV ders programı 23-27 Mart tarihlerinde her sınıf için farklı saat aralıklarında yayında olacak. Lise 9.sınıf öğrencileri 09.00 ile 10.00 arasında üç ders görebilecekken, lise 10.sınıf öğrencileri üç dersi 10.30 ile 11.30 arasında alacak.

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA