ONURLU MÜCADELE DEVAM EDİYOR.

16.11.2017, 20:06'de eklendi
ONURLU MÜCADELE DEVAM EDİYOR.
ONURLU MÜCADELE DEVAM EDİYOR.


Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Samsun Milletvekili Sayın Erhan USTA’ya Sivil Memurlar Sendikası heyeti (Genel Başkan Serdar DURSUN, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa YALÇINKAYA, Genel Başkan Yardımcısı Kemal ARSLAN, Ankara Şube Başkan Yardımcısı Ercan BÜYÜKKAYA, Genel Merkez Avukatı Ahmet CANBULAT) olarak 14.30-16.30 arası görüşme gerçekleştirilmiştir. Vergisiz harçsız silah hakkı, Asayiş ve Emniyet hizmetleri tazminatı, Şehir içi ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanma vb. başlıca konularda birlikte hareket tarzı oluşturma görüşü geliştirilmiştir. Olumlu havada geçen görüşmede Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi devlet memurlarının kurumlarının sürekli hizmet anlayışı, yaşama yetkisinin oluşu, iç ve dış güvenlik vazifelerinden doğan memur yapısı, aynı zamanda çalışan kurumların aslında 24 saat devam eden faaliyetlerine memurlarınında dahil olduğu bu gibi kurumsal özelliklerden doğan nimet/külfet dengesinin sağlanamadığı vurgulanmıştır.Devlet Memuru meslekdaşlarımızın süreçlerden beklenti sahibi olduğu beyan edilmiştir.

 

Aynı zamanda Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ziyaret edilerek yeni yapılanmada Devlet Memurlarımızın rolü değerlendirilmiştir. Akademi Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Kurtoğlu’nun makamında gerçekleşen toplantıda olumlu istişarelerde gerçekleştirilmiştir.

 

Diğer kurumların memurları ile kurumlarımız sivil memurlarının farkları net şekilde ortaya konmuştur. Meslektaşlarımız için yapılan özlük hakları çalışmalarında olumlu görüş bildirmeleri talep edilmiş ve olumlu karşılık alınmıştır. Kurum hafızası olan arkadaşlarımızın öneminin tartışılamayacağı vurgulanmıştır. SİME-SEN çalışmalarına durmadan hızla devam etme kararlılığını sürdürmektedir. Desteklerini esirgemeyen aile birlikteliği içerisinde daha iyi yarınlara birlikte felsefesini güden meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız. Bizleri takip etmeye devam ediniz.

 

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA