Sime-Sen’den Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Akkaya ‘Ya Ziyaret

5.1.2017, 10:00'de eklendi
Sime-Sen’den Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Akkaya ‘Ya Ziyaret
SİME-SEN Genel Merkez Yönetim Kurulu, Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Murat Akkaya’yı makamında ziyaret etti.

AKKAYA:

“Hiçbir Askeri Fabrikanın Kapatılması Düşünülmüyor, Bizim İçin Önemli Olan İnsan Unsuru Ve Çalışanlarımızın Mutluluğu”

SİME-SEN Genel Merkez Yönetim Kurulu,  Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Murat Akkaya’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Sime-Sen Genel Başkanı Serdar Dursun, Genel Sekreter Levent Bardak, Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yalçınkaya katıldı.

Akkaya’ya yapılan ziyarette SİME-SEN Yönetimi tarafından, en alt birime kadar askerlik hizmeti ile alakalı olmayan, edinilmiş tecrübe gerektiren kadroların sivilleşmesi talep edildi.

Askeri fabrikaların tamamen üretim esaslı ve TSK’ya daha etkin katkıda bulunabilmesi için teşkilat, malzeme ve personel bakımından desteklenerek daha etkin hale getirilmesi, bunun da SİME-SEN gibi STK’larla ve diğer kurum ve kuruluşlarla desteklenerek hayata geçirilmesi yönünde fikir birliğine varılan görüşmede ayrıca, özelleştirmenin düşünülmediği fakat kadroların, fabrika işleyişlerinin, mevzuatların üretime endeksli değişiklik göreceği değerlendirildi.

Hiçbir fabrikanın kapatılmasının düşünülmediğini belirten Genel Müdür Akkaya, insan ve çalışan mutluluğu üzerine bir anlayış benimsediğini ifade etti. Akkaya, fabrikalardaki tüm çalışanların motive olacağı huzurlu çalışma ortamlar ortamları oluşturacaklarını söyledi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Fabrikalar Genel Müdürü Akkaya, Türkiye genelinde yapılacak olan fabrika ziyaretlerinde SİME-SEN’i de aralarında görmekten onur duyacaklarını belirtti.

 

 

Yazılım &Tasarım OMEDYA