SİME-SEN Bir İlki Daha Gerçekleştirdi…

30.12.2016, 16:28'de eklendi
Bugüne Kadar Hiçbir Sendikanın Katılım Sağlanmasına İzin Verilmiyordu…Sime-Sen Jandarma Disiplin Kurulu’nda…

“Sendika Temsilcisinin Disiplin Kuruluna Katılması’’ talebini katıldığı tüm toplantılarda defalarca yineleyen SİME-SEN bir ilki daha gerçekleştirerek Jandarma Genel Komutanlığı Merkez Disiplin Kurulu Toplantısına katıldı .

Sime-Sen’in,  yaptığı tüm görüşmelerde ve açmış olduğu davalarda daha demokratik ve adil şekilde disiplin işlemlerinin yürütülebilmesi için olmazsa olmaz koşul olarak ileriye sürdüğü “Sendika temsilcisinin Disiplin Kuruluna Katılması’’ talebi bir tek  Jandarma Disiplin Kurulu’nda gerçekleşmemişti.

En son Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde 2016/1000 Gensek Sayılı dosya ile devam eden davada Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında Görevli Sivil Devlet Memurları Disiplin Kurulları ve Disiplin Amirleri Yönetmeliği’nin “sendika temsilcisinin disiplin kuruluna girememesine” sebep olan hükmünün iptali davasını açmamızın akabinde dava devam ederken 27 Aralık 2016 tarihli www.simesen.org.tr haberinde de göreceğiniz üzere Jandarma Genel Komutanlığı Personel Başkanı Tuğgeneral Veli Turan ile yaptıkları görüşmede konuyu arz eden temsilcilerimizin katkıları ve Tuğgeneral Turan’ın konuya duyarlı yaklaşımıyla görüşmeden sonra yapılan ilk Disiplin Kurulu Toplantısına, Sivil Memurlar Sendikası Temsilcisi olarak Av. İsmail Akdaş katıldı.

SİME-SEN olarak emeği geçen herkese teşekkürü borç biliriz. 

 Artık Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı olarak görev yapan üyelerimiz disiplin cezalarına itiraz ettikleri zaman kendilerini disiplin kurulunda SİME-SEN’in temsil ettiğini bilmelidirler. 

 Değerli üyelerimize saygı ile duyurulur.  

 

Yazılım &Tasarım OMEDYA