SİME-SEN ÇSGB Eğitim Programı’nda…

27.9.2016, 14:20'de eklendi
SİME-SEN ÇSGB Eğitim Programı’nda…
Şanlıurfa’da düzenlenen 2 günlük eğitim seminerinde istihdam politikaları ve dezavantajlı kişilerin iş gücü piyasasına entegrasyonu konuları masaya yatırılacak.

SİME-SEN EĞİTİME  GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ VE  İL/ŞUBE BAŞKANLARI
DÜZEYİNDE KATILIM SAĞLADI
 
Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen “DEZAVANTAJLI KİŞİLERİN SOSYAL ENTEGRASYONU İLE İSTİHDAM EDİLEBİLİRLİKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ OPERASYONU ve KAPSAYICI KAMU İSTİHDAM POLİTİKALARININ UYGULANMASINA YÖNELİK KURUMSAL KAPASİTENİN ARTTIRILMASI” başlıklı  eğitim semineri başladı.
Bakanlık tarafından seminere davet edilen SİME-SEN’İ  Genel Merkez düzeyinde Genel Başkan Serdar Dursun, Genel Sekreter Levent Bardak, Genel Başkan Yardımcısı Ali Balcı temsil ediyor.
Seminere ayrıca Sime-Sen Diyarbakır Temsilcisi Mehmet Zeki  Çelik, Batman İl Temsilcisi Emre  Oral, Şanlıurfa İl Temsilcisi İmam Bakır Aktaşoğlu, Muş İl Temsilcisi Ersin Baba, Kocaeli  Şube Başkanı Hasan Hüseyin Hoyur ve Şube  Başkan Yardımcısı Ali Boztürk, Eskişehir Şubesi Mali Sekreteri Haluk Kütük, Şırnak İl Temsilcisi Kerim Karagöz ve Duran Kaplan, Muğla İl Temsilcisi Ali Tombak, Emniyet Şube adına Hasan Ali  Toraman, Eskişehir Şube Sekreteri Hacı İbrahim Ünal, Elazığ İl Temsilciliği adına Talip Kartal ve Sime-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı  Ayşe  Sarı  katıldı.
26-28 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan seminer programı çerçevesinde hazırlanacak olan katılımcı grup raporları eğitmenler tarafından değerlendirilecek.
Eğitim Seminerinin kapanışı  Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanı  Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılacak.

SİME-SEN’İN 15 TEMMUZ DURUŞU BÜYÜK TAKDİR TOPLADI

Sime-Sen’in  15 Temmuz darbe  girişimi sürecinde göstermiş olduğu dik tavır ve demokrasiden yana olan duruşu kamu nezdinde de büyük takdir topladı.
Darbe girişimi sonrasında hazırlıkları yapılan bazı mevzuat çalışmalarında SİME-SEN görüşlerine ihtiyaç duyan kamu diplomasisi, özellikle çalışma hayatı, sendikalar, kamu personel rejimi, sivil memur mevzuatı ve yeni Anayasa çalışmaları konularında Sendikamızın görüş ve  önerilerini talep etti.
Öteden beri iyi ilişkiler içinde çalışma yürütülen Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanlığı da çalışma hayatının koşullarının iyileştirilmesi ve kamu personeli rejimi değişikliği çalışmalarında Sendikamız Sime-Sen’in hazırlamış olduğu dosyaları değerlendirmeye tabi tutmuş,  düzenlenen çalıştay, konferans ve seminerlerde taraf olarak davet etmiştir.

Yazılım &Tasarım OMEDYA