SİME-SEN DEMOKRASİ NÖBETİNDE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN “LOKMA” DAĞITTI

9.8.2016, 10:50'de eklendi
SİME-SEN DEMOKRASİ NÖBETİNDE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN “LOKMA” DAĞITTI
Sime-Sen Genel Merkez Yöneticileri, Demokrasi Nöbeti çerçevesinde Kocaeli Şubesi tarafından organize edilen programla, Gölcük halkına şehitlerimiz için “lokma” dağıttı, yapılan basın açıklamasında sivil memurlar olarak tüm terör örgütleri lanetlendi, demokrasiye tam bağlılık vurgusu yapıldı.

SİME-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun, Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Yalçınkaya, Sedat Demirli, Ali Balcı ve Murat Öner, Sendikanın Kocaeli Şubesi tarafından Gölcük Anıtpark’ta düzenlenen programa katılarak bir basın açıklaması yaptı, şehitlerin ruhu için halka lokma tatlısı dağıttı.

SİME-SEN TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİ LANETLEDİ,
GÜÇLÜ DEMOKRASİ VURGUSU YAPTI


Kocaeli Şube Başkanı Hasan Hüseyin Hoyur, yönetim kurulu üyeleri ve üyelerin de katıldığı demokrasi nöbetinde bir basın açıklaması yapan SİME-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun sözlerine “SEN,BEN YOK-BİZ VARIZ; BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ” vurgusu ile başladı.
Sivil memurların darbe karşıtı duruşlarıyla demokrasiye bağlılığını bir kez daha gösterdiğini belirten Genel Başkan Dursun, SİME-SEN’in demokrasiye canı pahasına sahip çıkan milleti ile birlikte YENİKAPI Mitingi’ne katılacağını da vurguladı.

SİME-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun büyük bir kalabalığın katıldığı GÖLCÜK DEMOKRASİ NÖBETİ’nde yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Darbeci FETÖ ve destekleyicileri Türkiye’yi kaosa sürükleyebileceklerini sandılar ancak yüce Türk milletinin vatan sevgisini hesaba katmadılar. Milli iradeyi hedef alan ihanet çeteleri umudumuzu da hedef aldı,  ama millet olarak bu kabustan el ele kol kola bir ve beraber çıkacağımızı düşünemediler.
Bu milletin demokrasiye olan inancı asla küçümsenmemelidir.  Hükümetleri seversiniz sevmezsiniz. Ancak hükümeti değiştirmek ancak sandıkla olur. En kötü demokrasi bile darbeden kat be kat iyidir.

Bu millet 15 Temmuz da dünyaya demokrasi dersi vermiştir.  Kahramanlar çıkartan 15 Temmuz darbe girişiminin bir diğer kahramanı da sivil memurlardır. Kanunsuz emirlere direnen sivil memurlar cuntacıların daha fazla kan dökmesine  engel olmuşlardır.

Sivil Memur 15 Mart darbe girişimi belgesellerinde  “darbeye dur diyen” kahramanlar arasında gösterilecektir.
Sivil memur dün olduğu gibi bugün de TSK ve emniyet içerisinde demokrasimizin sigortası olan personeldir.
Bugün yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki vatanseverlikle vatan hainliği arasındaki ince çizgide sivil memur vatanseverliğini ve milli iradenin yanında olduğunu göstermiştir. Bizler sivil memurlar olarak FETÖ, PKK, DAEŞ, PYD ve daha ne kadar terör örgütü varsa hepsini lanetliyoruz. Sivil memur her zaman demokrasinin ve devletinin yanındadır
SİME-SEN Genel Merkezi olarak kalkışmanın ilk anından itibaren gerek mesaj sistemleri gerek sosyal medya üzerinden tüm teşkilatımızı uyardık. Kanunsuz emirlere riayet edilmemesini, TSK emir komuta zincirinden dışarı çıkılmamasını istedik. Sendika olarak vatan, millet, devlet, bayrak, ezan, Kur’an ve demokrasi duruşumuzdan asla taviz vermedik ve vermeyeceğiz.

Sivil memurun tabi olduğu darbe dönemi mevzuatından şikayetçi olurken de aynı duygular içerisindeydik. İlan edilen olağanüstü hal sürecinde yenilenecek mevzuat çalışmaları, bizim yıllardır gündemde tuttuğumuz sorunlarımızın çözümü olabilir. Bu nedenle kurullarımızla birlikte hazırladığımız dosyaları üst yazılarıyla ilgili mercilere ilettik.

VATAN, MİLLET, DEVLET DÜŞMANLARI
SİME-SEN ÇATISI ALTINDA BARINAMAZ


15 Temmuz gecesi emniyet içinde görevli bazı sivil memurların cuntacı polislerle birlikte hareket ettiği tespit edildi ve bu personel şu an gözaltında. Hukuki süreç işlemekte, sendika olarak da takip etmekteyiz. Suçlu ve suçsuz ayrımını net olarak yapacağını düşündüğümüz adalet ve hukuk sistemimize güveniyoruz
SİME-SEN kendi bünyesinde hain barındırmayan, varsa da anında tasfiye eden bir sendikadır. Vatan, millet, devlet düşmanları SİME-SEN çatısı altında barınamaz. Bu süreçte gerçek vatan hainlerinin bulunup gereken cezayı almaları için üzerimize düşeni yapacağız.

15 Mart gecesi de dahil olmak üzere milli iradeye sahip çıkan SİME-SEN meydanları da boş bırakmamış, demokrasi nöbetlerinin tamamına katılmış ve destek vermiştir.
Bu ulvi vatan görevini YENİKAPI da taçlandıracağız.
Biz biriz, beraberiz, birlikte TÜRKİYE’yiz.
Demokrasiden asla vazgeçmeyeceğiz, demokrasimizi postala çiğnetmeyeceğiz.
Sivil memurların bu destansı mücadelesini ve dik duruşunu kutluyorum”.
 
ŞEHİTLERİMİZİN RUHU İÇİN LOKMA DAĞITILDI

SİME-SEN Kocaeli Şubesi tarafından organize edilen program  çerçevesinde  Gölcük Anıtpark’ta şehitlerin ruhu için halka  lokma  tatlısı dağıtıldı.
Genel Başkan Serdar Dursun’un kendi elleriyle dağıttığı lokma tatlısına şehitlerin ruhu için edilen dualar eşlik etti.

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA