SİME-SEN DEN BAYRAM ÖNCESİ ÇİFTE MÜJDE

2.6.2019, 11:06'de eklendi
SİME-SEN DEN BAYRAM ÖNCESİ ÇİFTE MÜJDE
Göreve iade edilmesini sağladığımız 6.ncı üyemizin mutluluğunu yaşamaktayız.

Bu güne kadar 6 kişiyi Sivil Memurlar Sendikası olarak görevine geri döndürerek, çalışmaya başlamalarının sevinci içindeyiz. Her daim sivil memurun yanında olacağımızı bilmenizi isteriz.

Emniyet Şube Başkan Yardımcısı Adnan ÇINGI'ya uygulanan haksız uygulamalar ve mobbing kanıtlanarak hukukun üstünlüğü bir kez daha kanıtlanmıştır. Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar yüzünden meslekten çıkarılan başkan yardımcımız Gaziantep İdare Mahkemesi tarafından hukuka uyarlılık bulunmadığı gerekçesiyle görevine iade edilmiştir.

Aynı zamanda Hatay İdare mahkemesi tarafından Görev tanımı davasını kazanan üyemizin çay dağıtma işlerinden alınarak mahkeme kararına uyularak evrak işlerine verildiğinin haberini de almış bulunmaktayız.

Emniyet Genel Müdürlüğünde çalışan sivil memurların sıkıntılarının ve çözümlerinin genelinin hukuki yollar ile mahkemeler tarafından çözüleceği aşikardır.

Bu nedenle Emniyet Genel Müdürlüğünde görev yapan sivil memurlara çağrımızdır : "Sime-Sen çatısı altında birleşerek bu hukuksuz uygulamalara dur diyelim. Mahkemelere görev tanımı yahut diğer hukuksuz uygulamalar için dava açmaktan çekinmeyelim. Hakkınızı doğru yerde işinin uzmanı Sime-Sen ile aramaktan ve Sime-Sen'e destek olmaktan kaçınmayalım..."

 

Sivil Memurlar Sendikası Genel Merkezi

 

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA