SİME-SEN EMNİYET

31.12.2017, 19:43'de eklendi
SİME-SEN EMNİYET
UMUT DOLU YENİ YILLARA

 

Aziz Dostlarım;

2017 yılını geride bırakıyor, yeni umutlarla, yeni heyecanlarla, hep birlikte yeni bir yıla hazırlanıyoruz. Öncelikle 2018 yılının, ülkemiz, milletimiz, tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını; ülkemizde ve yeryüzünde, barışa, dostluğa, dayanışmaya vesile teşkil etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Sivil Toplum Kuruluşları olarak üzerinde özellikle durmamız gereken sorunlardan biri olan yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımıza değinmek istiyorum. Yetiştirme Yurtları denilince akla devlet korumasında sahiplenilen çocukların belli bir yaşa kadar bakılıp eğitilmesi ve Devlet kurumlarına yerleştirilmesi geliyor akla ancak asıl hayata tutunma dönemi o zaman başlıyor. Bu kardeşlerimiz yetiştirme yurdu bireyi olarak yurt çalışanları muhafazasında yıllarca aile eksikliği içerisinde zor şartlar altında hayata tutunma mücadelesi vermektedirler.

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında büyük hayaller ve umutlar içerisinde hayatta bir birey olma umuduyla Yardımcı Hizmetler Sınıfı içerisinde Teknisyen Yardımcısı olarak atanarak EGM de göreve başlayan bu arkadaşlar belli olmayan görev tanımı ve hiyerarşik yapının altında ezilmekte sahipsiz kalma duygusu, sevgiye muhtaçlık ve birey olarak görülmeme karşısında eksik bırakılmaktadırlar.

14 senedir GYS sınavı açılmamakta görevde yükselmelerine imkan verilmemektedir. Liyakat ve kariyer basamaklarının olmadığı iş barışının ve bir yükselme umudunun olmadığı bu kurumda son bir ayda Aksaray’da Bekir ACAR, Malatya’da Hikmet UÇAR, Düzce’de Halim YÜKSEL kardeşlerimiz acı şekilde intihar ederek geride yetim ve öksüz çocuklarını kendileri gibi yetiştirme yurtlarına mahkum bırakmışlardır.

Sivil Memurlar Sendikası Emniyet Şubesi Olarak 81 İlde Tüm kardeşlerimizle birlikte büyük bir aile ortamı oluşturmaya devam ediyor yaşanan bu olaylar ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğümüzden psikolojik destek seminerlerinin artırılmasını gerekli desteklerin verilmesini ve çalışma ortamlarının düzenlenmesini temenni eder teşkilatımızı sevgiyle, saygıyla selamlarım.

Sime-Sen Emniyet Şube Başkanı Ersin AKSOY

Yazılım &Tasarım OMEDYA