SİME-SEN HARÇSIZ SİLAH TAŞIMA

17.11.2017, 13:54'de eklendi
SİME-SEN HARÇSIZ SİLAH TAŞIMA
SİME-SEN HARÇSIZ SİLAH TAŞIMA

En son 14 Eylül 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığını ziyaret etmiş harçsız silah taşıma talebimizi direk en yetkili isimlere iletmiştik (Sivil Memurlar Sendikası Facebook sayfamızda da 14 Eylül 2017 tarihli paylaşımda da detaylarını görebilirsiniz). Çalışmalarımızın karşılığını alma yolunda bir adım daha atıldığını yakın zamanda öğrendik. İçişleri Bakanlığından hazırlanan teklif İçişleri Bakanlığı bağlısı Jandarma Genel Komutanlığına alt birimlere iletilmek üzere ruhsatsız silah hakkı hakkında görüşlerini sorduğu bir yazı yayınladı. Bu yazı ile ilgili gidecek tüm olumlu görüşler başından beri yürüttüğümüz kampanyamıza destek olacaktır.

Bir yandan da trajikomik olaylara şahit oluyoruz. Silah konusunda üyelerine bir dilekçe kampanyası dahi başlatmayan/başlatamayan SİMESEN’in başlattığı dilekçe kampanyasını bile desteklemeyen hatta başarısız olması için sivil memurlara ceza alırsınız şeklinde olumsuz telkinde bulunan, İçişleri Bakanlığı nezdinde yapılan çalışmalar ve meclis çalışmalarını sadece üç satırlık basın açıklamasıyla sahiplenmeye çalışan diğer sendikalar üzülerek söylüyoruz ki yine üyeleri yanlış yönlendirmiştir. Henüz çalışma başlatan İçişleri Bakanlığının konuya ilişkin görüş sorduğu bilmeden sahiplenmek adına Jandarma Genel Komutanlığının olumlu görüşüyle Silah Hakkı’nın aşağıdan yukarı taşındığını, her şey sanki sonuçlanmış gibi bir şekilde yazıyla resmi internet sayfalarında yanıltıcı şekilde paylaşmışlardır.

Bu sendikalar yaptığı basın açıklamasıyla sivil memurlar camiamızı yanlış bilgilendirme ve apaçık sahiplenmeci sendikacılığın en tipik örneğini oluşturmaktadırlar. Emeğe saygı duyulmasını beklerdik ancak yine göremedik.

Bizim görevimiz henüz bitmedi çalışmamız üyelerimizle beraber devam ediyor. Katkımız olmayan hiçbir başarıyı sahiplenmiyoruz. Jandarma Genel Komutanlığının söz konusu mevzuat değişikliği ile ilgili alt birimlerinin görüşlerini 20 Kasım'a kadar bildirmesini istediği görüşlerle Jandarma Genel Komutanlığının görüşünü oluşturacak. O yüzden alt birimlerden gelecek görüş önemli. Bu nedenle Alt birliklerdeki tüm sivil memur arkadaşların 20 Kasım 2017 tarihine kadar yazımızın ekindeki “Örnek Dilekçeye’’ göre sıralı amirlerine müracaat ederek, birim amirlerinden bu talebe olumlu yönde teklif gönderilmesi için diyalog ve iletişim kurmalarını ve dilekçelerini evrak kayıta vermelerini saygıyla bekliyoruz.

Şüpheniz olmasın, SİMESEN her zaman herkes için hakkın adaletin peşindedir.

Dokümanlar
Yazılım &Tasarım OMEDYA