Sime-Sen Milli Projeleri Destekliyor

5.12.2016, 10:00'de eklendi
Sime-Sen Milli Projeleri Destekliyor
Göktürk-1 uydumuz bugün saat 16.51’de Fransız Guyanası’ndan fırlatılıyor

Tamamı Türk yapımı olan Göktürk 1 uydusu özellikle terörle mücadelede etkin olarak görev yapacak.
SİME-SEN olarak milli projelerimizin meyvalarını verdiği, stratejik öneme sahip vatanımızın kendini dosta, düşmana karşı kanıtlayacağı, düşmana korku dosta mutluluk vereceği bilinci ile yerli gemi, yerli tank, yerli helikopter, yerli insansız hava aracı vb. yerli projelerimizi desteklediğimiz ve destekleyeceğimiz bilinmelidir.

Göktürk 1 Harita Kadastro, Hava Kuvvetleri istihbarat, yerel yapılaşma, terörle mücadele de  yurt sınırlarındaki hareketlilik vb. ihtiyaç duyulan konularda  kendi emsallerinin daha ilerisinde  görüntüleme yılda 60 bin iletiyi sağlayabilecek üstün çözünürlüklü görüntü kalitesine sahip, sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin malı olan, geçmişte eksikliği hissedilen birliklerimize habersizce yaklaşıp şehitler vermemizin önüne geçebilecek vasıflardadır.

Geçmiş dönemde istihbarat bilgilerinin yabancı uydulardan uydu sahibi olan devletlerin izinleri ile istedikleri miktarda ya da istedikleri zamanda bilgi sağlamaları sonucu terörle mücadelemizde açıklar, gedikler ve gecikmelerden dolayı gerek halkımızdan gerekse kamu personeli( TSK, Emniyet ve diğer bakanlık mensupları) şehitlerimizin ve gazilerimizin sayıları en üst seviyededir.
Bu gereksinimi karşılayacağını düşündüğümüz uydumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

Yazılım &Tasarım OMEDYA