Sime-Sen Takip Ediyor, Talepler Kurumlara Ulaşıyor…

17.6.2016, 09:45'de eklendi
Sime-Sen Takip Ediyor, Talepler Kurumlara Ulaşıyor…
Sivil Memurun Doğu Ve Güneydoğu Tazminatı Talebimiz Devlet Personel Başkanlığı’nda Karşılık Buldu

DPB TAZMİNAT İLİŞKİN “OLUMLU GÖRÜŞ” BİLDİRDİ
 
Sime-Sen Genel  Merkezi olarak her platformda dile getirdiğimiz taleplerimizden biri olan Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan sivil memurun da tazminattan faydalandırılması talebimize, Devlet Personel Başkanlığı’ndan olumlu yanıt geldi.
Sime-Sen olarak  Devlet Personel Başkanlığı’na gönderdiğimiz  22.04.2016 tarih, 27976856-622.01-E.1302 sayılı ve “ TSK bünyesinde sivil memur olarak görev yapan personelin  375 sayılı KHK’nin 28/a maddesi kapsamına alınması dahil olmak üzere özlük haklarında iyileştirme yapılması” konulu yazıya, Devlet Personel Başkanlığı’ndan cevap geldi.
Devlet Personel Başkan Yardımcısı Enes Polat imzası ile gönderilen yazıda; dilekçeye konu olan taleplerin kanunlar, kanunların yetki verdiği hallerde Bakanlar Kurulu kararları veya toplu sözleşme hükümleri marifetiyle karşılanabileceği hususunun açık olduğu, Sendikanın söz konusu taleplerinin de bu kapsamda değerlendirileceği belirtildi.
Yazıda ayrıca  Sendikanın bu taleplerinin, Başkanlık tarafından yürütülecek mevzuat çalışmalarında dikkate alınacağı ifade edildi. Devlet Personel Başkanlığı’nın taleplere yönelik bu cevabi yazısı Başkanlık tarafından Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na da gönderildi.
 

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA