Sime-Sen TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ak Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ı misafir etti... Sivil Memur Sorunlarını Bir Kez Daha Anlattı

20.2.2017, 21:38'de eklendi
Sime-Sen TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ak Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ı misafir etti... Sivil Memur Sorunlarını Bir Kez Daha Anlattı
AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN KOCABIYIK: “SİME-SEN’İN HAK ARAMA ANLAYIŞINI SON DERECE SEMPATİK, SAMİMİ VE TAKDİRE ŞAYAN BULUYORUZ” “SİVİL MEMUR DEVLETİN ATARDAMARINDA GÖREV YAPIYOR, BU BİZLER İÇİN SON DERECE KIYMETLİ” “SİME-SEN’İN TALEPLERİ DEVLET AJANDASI’NA GİRMİŞ, HAKLI, MÜTEVAZI VE YERİNE GETİRİLEBİLİR TALEPLERDİR” “SİYASİ YAŞAMIMDA BENİM ÜZERİMDE EN FAZLA ETKİ BIRAKAN STK’LARDAN BİRİ OLAN SİME-SEN’İN HAK ARAMA MÜCADELESİNDE SONUNA KADAR YANINDAYIM”

Sivil memurların yetkili sendikası olan SİME-SEN, üyeleri  adına hak arama mücadelesini bütün  platformlarda sürdürüyor.

 

Bu  anlamda TBMM Milli  Savunma  Komisyonu  Üyesi ve AK Parti  İzmir  Milletvekili Hüseyin Kocabıyık ile Ankara’da düzenlenen kahvaltılı bir  programda  bir araya gelen  SİME-SEN Genel Merkezi ve bazı şube başkan ve yöneticileri ile komisyonları, sivil memurun yaşadığı sıkıntılarla ilgili taleplerini ve çözüm yollarını bir kez daha paylaştı, bu konuda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

The Ankara  Hotel’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya  SİME-SEN Genel Merkez Yöneticileri,  Kadın Komisyonu, AR-GE Komisyonu, Ankara, İzmir, Kocaeli, Emniyet Şubeleri, Ankara Şube İşyeri Temsilcileri ve  SAHİM-SEN yöneticileri katıldı.

 

Programa ayrıca Çalışma ve  Sosyal Politikalar Bakanlığı İstihdam Politikaları Daire Başkanı İbrahim Demircan ile AK Parti  Ankara  İl Başkanlığı yöneticileri de katıldı.

 

SİME-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun’un selamlama konuşması ile başlayan tdoplantıda, 17  Şubat Merasim Sokak şehitleri bir kez daha anıldı.

 

KOCABIYIK’TAN SİME-SEN’E  ÖVGÜ

 

Sözlerine  17 Şubat  Merasim Sokak Şehitleri’ni rahmet ve minnetle anarak başlayan  TBMM Milli  Savunma Komisyonu Üyesi ve AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık,  Sime-Sen Yönetici ve teşkilatları ile  fırsat buldukça  bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade etti.

 

Sime-Sen’in hak arama mücadelesini, sendikal vizyonunu, samimiyetini takdirle izlediğini kaydeden Kocabıyık, siyasi yaşamı boyunca  pek çok sivil toplum kuruluşu ile bir araya geldiğini, çalışmalar yaptığını ancak SİME-SEN  kadar içini ısıtan bir başka  STK’ya rastlamadığını kaydetti.

 

SİME-SEN’e karşı ayrı bir sempatisi olduğunu ifade eden Kocabıyık sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“ Mütevazi ölçülerde çalışan,  üyelerinin menfaatlerini kendi menfaatlerinin önünde tutan ve bunun için gayret eden çok az sendika var. Sime-Sen’de bunlardan biri. Ne yazık ki pek çok sendika hak ararken dezenformasyona uğruyor. Başka bir şeye dönüşüyor.  Sime-Sen’den bu bakımdan ümitliyim. Çok iyi diplomasi yürütüyorsunuz. İletişim yönteminiz çok profesyonelce.

Sizlerin taleplerini ve diğer başka girişimlerinizi  takip ediyorum.

 

Bu toplantınıza da hasta yatağımdan kalkıp geldim ama bunu asla bir fedakârlık olarak görmüyorum. Sizlerin iyi niyetiniz, hak arama çabalarınız ve mütevazılığiniz ilişki kurduğunuz her kurum ve kişinin takdirini kazanıyor.  Bu anlamda  SİME-SEN’in girişimlerini takdir ile takip ediyorum.

 

“TALEPLERİNİZİN HEPSİ MAKUL VE YERİNE GETİRİLEBİLİR”

 

Sivil memurlar adına taleplerinizi takip ediyorum. Hepsi makul talepler, hepsi yerine getirilebilir talepler. Ama demokratik işleyişlerde bir kısım talepler ancak zamana bağlı olarak çözümlenebilir. Bir kısmı ise hemen  çözümlenebilecek türden taleplerdir.

 

“VERGİ VE HARÇTAN MUAF SİLAH HAKKI YAKIN ZAMANDA VERİLECEK”

 

Öncelikle sivil memura verilmesi talep edilen silah ruhsatının harç ve vergiden muaf olarak verilmesi talebini ilgili birimlerle görüştüm, çok olumlu yaklaşımlar var.  Bu konuyu kısa sürede halledebileceğiz.

 

“UZMANLIKTAN SİVİL MEMURLUĞA GEÇENLER İÇİN EMEKLİLİĞİ İÇİN 45 YAŞ SINIRI ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIK”

 

Uzmanlıktan sivil memurluğa geçenler için emeklilik yaşının 45 olarak belirlenmesi bence de son derece yanlış.  Kişileri en verimli çağlarında iş hayatının dışına itmek haksızlık. Sayın İçişleri Bakanı ile bu konuyu görüşeceğim.

Bu, ülkemizin insan kaynakları potansiyeline karşı da yerine getirmemiz gereken bir sorumluluğumuzdur.

 

“ÖZEL HİZMET TAZMİNATINDA SÜREÇ BAŞLADI”

 

Özel hizmet tazminatlarının artırılması konusu var. Son derece haklı bir talep.  Maliye Bakanı ile bu konuyu görüştüm sizler adına. Bir süreç başlamış sayılır ama kısa vadede çözülüp çözülemeyeceğini zaman gösterecek.

 

“HİZMET KOLU TALEBİNİ TAKİP EDİYORUM”

 

Hizmet kolu talebiniz de aynı şekilde. Bununla ilgili olarak da ilgili bakanlıktaki arkadaşlar çalışıyor ama bir tarih vermek mümkün değil.

 

Bana sunmuş olduğunuz bütün taleplerle özellikle yakından ilgileniyorum.

Ama sizlerin de durmadan press yapmanız,  işinizi bugün olduğu gibi çok yakından takip etmeniz, ısrarcı olmaya devam etmeniz gerekiyor.

 

“SİVİL MEMUR BU DEVLETİN ATARDAMARINDA GÖREV YAPIYOR”

 

Sivil memur çok kıymetli ve büyük bir topluluk. Sizler bu devletin atardamarında  görev yapıyorsunuz. Bu bizler için ayrıca çok kıymetli.

 

Randevu  alın  Sayın  Cumhurbaşkanı ile  Sayın Başbakan ile  Sayın  Milli  Savunma  Bakanı  ile birlikte  gidip görüşelim.

 

Sivil memurun sorunları zaten devlet ajandasına girmiş bulunuyor. Önemli olan ısrarcı olmak ve devam ettirmektir.”

 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

 

Son derece nezaketli ve seviyeli geçen toplantının ardından, toplantıya katılan üyeler merak ettikleri konularda sorular sordular, sıkıntılarını dile getirdiler.

 

Program,  SİME-SEN Genel Başkanı Serdar  Dursun  tarafından  AK Parti  İzmir Milletvekili  ve  TBMM Milli  Savunma Komisyonu  Üyesi Hüseyin Kocabıyık’a  verilen plaket ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA