Sime-Sen yönetimi “çalışma hayatında engellilerin sorunları” paneline katıldı

2.12.2016, 10:00'de eklendi
Sime-Sen yönetimi “çalışma hayatında engellilerin sorunları” paneline katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü “Kutlama” Değil “Farkındalık Oluşturma” Günü Olarak Değerlendirilmelidir Engelli Kardeşlerimiz İçin Hedefimiz, Engelsiz Bir Dünya Oluşturmak


3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir açıklama yayınlayan SİME-SEN Genel Merkez Yönetim Kurulu, bugünün bir kutlama günü olarak geçiştirilmesi yerine, 365 günün tamamında “farkındalık” ve engelli vatandaşlarımız için “engelsiz bir dünya” oluşturma çabalarına uygun şekilde değerlendirilmesini istedi.

Açıklamada, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırıcı tedbirleri alabilmek için illa bir mağduriyet yaşanmasının beklendiği, ama asıl yapılması gerekenin engelli vatandaşlarımızın hayatlarının tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olabilecek tedbirlerin alınması olduğu belirtildi.

Engelli vatandaşların günlük hayatta daha fazla var olmasına yönelik kapsayıcı tedbirlerin yayınlaştırılması istenen Sime-Sen açıklamasında, engellilik durumunun toplumdaki tüm bireylerin ortak çabası ile engelsiz hale getirilebileceği vurgulandı.

ÇALIŞMA HAYATINDA ENGELLİLERİN SORUNLARI PANELİ

Öte yandan Sime-Sen Genel Sekreteri Levent Bardak, Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Yalçınkaya, Ali BALCI ve Sime-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Zeynel Akyol, Sosyal Güvenlik Kurumu, TEYVAK ve Koop İş Sendikası tarafından ortaklaşa düzenlenen “Çalışma Hayatında Engellilerin Sorunları Paneli’ne katıldılar.

Sime-Sen Eski Engelliler Komisyonu Başkanı ve SAHİM-SEN Genel Sekreteri Ayşe Sarı’nın da panelist olarak katıldığı panel, TEYVAK Başkanı Salih Kılıç, Koop İş Genel Başkanı Eyüp Alemdar, SGK Başkanı Selim Bağlı ve TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

TÜRK-İŞ Konfederasyonu Toplantı Salonu’nda düzenlenen panel iki oturum halinde gerçekleşti.

Panelde, engelli kamu ve özel sektör çalışanları da kendilerini ve yaşantılarındaki zorlukları anlatarak farkındalık oluşturdular.

Yazılım &Tasarım OMEDYA