SİME-SEN yönetimi devlet kurumlarını mevzuat markajına aldı

2.9.2016, 14:40'de eklendi
SİME-SEN yönetimi devlet kurumlarını mevzuat markajına aldı
Sivil memuru ilgilendiren mevzuat değişiklikleri taleplerimiz bir kez daha devlet personel başkanlığında…

Sivil memurun sorunlarının çözümüne ilişkin çalışmalarını aralıksız sürdüren  SİME-SEN  Yönetimi, bu manadaki çalışmaları kapsamında bir kez daha  Devlet Personel Başkanı’nı ziyaret ederek,  taleplerimize ilişkin dosya sundu.
Devlet Personel Başkanlığı’na vekalet eden Başkan Yardımcısı Enes Polat’ı makamında ziyaret eden SİME-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun, Genel Sekreter Levent Bardak ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa  Yalçınkaya, sivil memurun özlük haklarında iyileştirme ve sıkıntıların çözümüne yönelik talep ve teklifleri içeren dosyayı takdim etti.
Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında TSK içindeki yapılanma ve sivil memurun durumunun daha da önem kazandığına dikkat çeken SİME-SEN Başkanı Serdar Dursun, vatanına, devletine sadakatle bağlı olan sivil memurların darbe girişimi sürecindeki dik duruşunu ve birliklerde darbeye geçit vermemek için yaptıkları kıyasıya direnişi anlattı.
TSK ve Emniyet içerisinde asker ve polisle beraber fedakarca çalışmalarda bulunan sivil memurların, yeni mevzuaT düzenlemelerinde haksızlığa  uğramamaları, hak ettikleri  özlük haklarının bir an önce kendilerine verilmesi gereğinin de altını çizen Dursun, sendika olarak sivil memurun lehine çözüm ve teklifleri içeren dosyayı da DPB Başkanvekili Enes Polat’a takdim etti.
Kamu Görevlileri Sendikaları Daire Başkanı İbrahim İnan ile birlikte SİME-SEN  Heyeti ile görüşen  DPB Başkanvekili  Enes  Polat ise, sendikaların  özellikle mevzuata dönük çalışmalar sırasında kendilerini ilgilendiren konularda teklif ve talep sunmasına son derece kıymet verdiklerini kaydetti.
SİME-SEN Heyeti’nin sunduğu talepleri dikkatle dinleyen Enes  Polat,  yapılacak olan çalışmalarda Sendikanın sivil memurlar adına sunduğu teklif ve değişiklik taleplerinin mutlaka dikkate alınacağını, SİME-SEN’in de süreci bugün olduğu gibi yine dikkatle takip etmesini istedi.

 

Yazılım &Tasarım OMEDYA