SİME-SEN'DEN BİR HAK DAHA GELİYOR

21.9.2019, 12:50'de eklendi
SİME-SEN'DEN BİR HAK DAHA GELİYOR

Sivil Memurlar Sendikası olarak Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Savunma Bakanlığı çalışanlarına yönelik Kamu Denetçiliği Kurumu nezdinde başlatılan incelemeler neticesinde: Sivil personele yönelik Kılık Kıyafet Yönetmeliği'nin düzenlenmesi ve başörtü engellerinin kaldırılması, memuriyet görevinden atılmalara neden olan zorunlu Periyodik Muayeneye son verilmesi, sivil memurların içtimaya çıkarılmaması sağlanmıştır.


Bu kapsamda, Yıllardır sivil memur camiası tarafından talep edilen HARÇTAN MUAF SİLAH HAKKI için Urfa İl Jandarma K.lığında görev yapan bir üyemiz tarafından Kamu Denetçiliği Kurumu nezdinde başlatılan soruşturma neticesinde hakkın kazanımı için son aşama tamamlamıştır.


Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur camiasına hayırlı olsun.
SİME-SEN tarafından daha önce mevzuat teklifleri hazırlanarak ilgili kurumlara gönderilen ve MSB, TSK, İçişleri Bakanlığı Strateji Daire Başkanlığı ve Personel Daire Başkanlığı ile gerekli görüşmeler yapılarak SİVİL MEMURA HARÇTAN MUAF SİLAH HAKKI VERİLMESİNE yönelik çalışmalar olgunlaştırılmış ve tüm sivil memurların hizmet ve hakkaniyet gereği Emniyet Genel Müdürlüğü sivil memurları gibi bu haktan yararlandırılması talep edilmiştir.


Bu kapsamda Kamu Denetçiliği Kurumu'na yapmış olduğumuz başvuru neticesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı sivil memur işçileri için açılan bu yola MSB ve TSK'da çalışan tüm sivil memurların dahil edilmesi için mücadelemiz devam edecektir. Üyelerimize hayırlı olsun.

SİME-SEN Genel Merkez Yönt. Krl

Fotoğraflar
Dokümanlar
Yazılım &Tasarım OMEDYA