SİME-SEN'den EGM PERSONEL DAİRE BAŞKANI ZİYARETİ

13.4.2018, 21:57'de eklendi
SİME-SEN'den EGM PERSONEL DAİRE BAŞKANI ZİYARETİ
SİME-SEN Emniyet Mensubu üyelerinin talepleri için Personel Daire Başkanlığında.

Sivil Memurlar Sendikası Genel Merkez Yönetim kurulu olarak; Genel Başkan Serdar DURSUN, Genel Sekreter Hatay KOMAT, Gnl.Bşk.Yrd. Yunus DUMAN ve Emniyet Şb.Bşk. İbrahim KARAYALÇIN tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı 1nci Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet ŞENGÜN makamında ziyaret edilmiştir.

Sivil Memurların sorunlarına yönelik taleplerimiz sayın başkanımıza sunulmuştur. Sunulan taleplerimiz;

1- GÖREVDE YÜKSELME SINAVI

Görevde Yükselme Sınavının en kısa zamanda açılmasının, sınav tarihinin halen açıklanmadığının ve sivil memurların ümitle beklediği anlatılmıştır.

Görevde yükselme sınavı için yönetmeliğin hazırlanarak yayınlandığını, yükselme için kadro ihtiyaçlarının illerden istendiği fakat taşeronların kadroya alınmasının araya girdiğinden durduğu beyan edilmiştir.

En kısa sürede Genel Müdürümüz ve Bakanımıza bu konuda görüşüp sınavın bu yıl içerisinde yapılmasının sağlanacağı söylenmiştir.

2- 2828 Sayılı KANUN KAPSAMINDA SINAVSIZ YÜKSELME

Kanunun yeni çıktığını, illere yazı yazılarak bilgilerin toplandığını, Devlet Personel Başkanlığına yapılacak işlemler için görüş sorulduğu ve gelen cevaba istinaden en kısa sürede geçişlerin yapılacağı sözü verilmiştir.

3- GÖREV TANIMI

İlk zamanlar Hizmetli alınması gerekirken Teknisyen Yardımcısı alındığını ve bunun telafisi zor durumlara yol açtığını kabul ettiklerini beyan etmişlerdir. Devlet Personel Başkanlığının bu konuda çalıştığını muhtemelen Görevde Yükselme ve Sınavsız Geçişlerden sonra yeniden kadro unvan düzenlemelerinin yapılacağı ve unvanların görev tanımlarının çıkarılacağı bilgisi alınmıştır. 2012 yılından bu yana artık Hizmetli unvanı ile alım yapıldığını ve bu konunun Teknisyen Yardımcıları için çözülmesi için çalışmaların devam ediyor denilmiştir.

4- ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI

Şehit ve Gazi Yakınları için yayımlanan Genelgede Hizmetli unvanı yazdığı ve üyelerimize bu unvanda olmadıklarından yararlanamadıkları cevabının verildiği söylenmiştir.

Şehit ve Gazi Yakınlarının baş tacı oldukları, bu konuda Genelge'de özellikle HİZMETLİ unvanının yazılı olduğundan bu Genelgenin uygulanamadığından Emniyet olarak kendilerininde huzursuz olduklarını, bu işin düzeltilmesi için Devlet Personelden görüş sorulduğunu fakat olumsuz geldiği söylenmiştir.

bu konuda Sime-Sen olarak girişimlerin başlatıldığını ve Emniyet olarak destek istenmiştir.

5- TOPLU TAŞIMADA ÜCRETSİZ ULAŞIM

Toplu taşıma araçlarından sadece Genel Müdürlük Merkez teşkilatının yararlandırıldığı, taşra teşkilatlarının yararlandırılmadığı, hatta Hatay İl Emniyetinde verilen kartların geri toplanmak suretiyle sivil memurların rencide edici durumlardan dolayı üzüldüğümüz beyan edilmiştir.

Bu işin sadece Genel Müdürlük Merkez Teşkilatında olduğunu daha önce kimsenin söylemediğini, Sme-Sen olarak bizlerden duyduklarını ifade etmişlerdir.

Halbu ki illere yazı gönderildiğini, ödeneklerinin de kendilerine bırakıldığını, taşra teşkilatlarının bu işi düzenlediklerini bildiklerini fakat taşra teşkilatlarına yayılmadığı anlaşılmıştır.

Bu konuda en kısa sürede gerekenin yapılacağını, 15 Mayıs sayımlarına geldiğinizde müjdeli haberi bizzat kendisinin vermek istediğini başkanımızdan duymak bizleri onurlandırmıştır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanımız Ahmet ŞENGÜN , Başkan Yardımcımız Muharrem ÇAYCI ve Sivil Atama Şube Müdürümüz Fatma KARAKAYA'ya sorunlarımıza çözüm odaklı yaklaşımlarından ve bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

SİME-SEN Genel Merkez Yönetimi

Yazılım &Tasarım OMEDYA