SİME-SEN'DEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ZİYARET

7.9.2018, 23:40'de eklendi
SİME-SEN'DEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ZİYARET
Yalansız ve Vaadsiz Sendikacılığı ilke edinen Sime-Sen üyelerinin hak ve menfaatleri için çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor.

Sime-Sen Genel Başkanı Serdar DURSUN, Genel Sekreter Hatay KOMAT, Genel Başkan Yardımcıları Yunus DUMAN ve Ercan BÜYÜKKAYA'nın oluşturduğu heyet İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Bilal ŞENTÜRK'ü makamında ziyaret etmişlerdir.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında çalışan üyelerimizin sıkıntıları ve talepleri konusunda istişarelerde bulunuldu.

Kurumlarımızın Personel Dairelerinde olan çalışmaları, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında yapılacak olan değişimlerde sivil memurların katkıları ve önemi vurgulanmıştır. Bu konuda çalışmaların sona yaklaştığı ve kurumun hafızası sivil memurların idari işlerde, silahlı kuvvetinde kolluk görevini yapmasının doğru olduğu, bu yöndeki sendika olarak çalışmalarımızın katkılarının önemli ve faydalı olacağı beyan edilmiştir.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği konusunda kurumların çok geç kaldığı ve en kısa sürede yapılması gerektiği, kurum içerisindeki sivil memur sayılarının düşüş gösterdiği bunun içinde ek kadroların açılması gerektiğinde hem fikir bir görüş oluşmuştur.

Talep ve sıkıntılarımızın sunulduğu dosyamızın Bakan Yardımcımıza ve Bakanımıza ileteceğini beyan eden sayın Genel Müdürümüze misafirperverliğinden ve nezaketinden dolayı teşekkür ederiz.

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA