SİME-SEN'İ TAKLİT ETMEYİN TAKİP EDİN

4.7.2018, 21:46'de eklendi
SİME-SEN'İ TAKLİT ETMEYİN TAKİP EDİN

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) kurulduğu günden itibaren lojman oranlarının arttırılmasına yönelik talebini; şimdiye kadar yapılan tüm KİK ( Kurum İdare Kurulları) toplantılarında gündeme getirmiştir.

Ayrıca; Başbakan dahil TBMM de grubu  bulunan siyasi partilerin grup başkanvekillerine ve komisyon üyelerine, tüm  siyasi partilerin genel başkan yardımcılarına, Milli Savunma Bakanına, bakan  yardımcılarına ve müsteşarlarına, Genelkurmay başkanlığına, Kuvvet komutanlıklarına, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığına gerekli başvurularını yerinde ve zamanında kurumsal anlamda yapmıştır. Bu yapılan işlemlerin hepsi sosyal medyada mevcuttur.

SİME-SEN  olarak 7 yıllık sendikal mücadelemiz sonucunda edindiğimiz tecrübeye göre hiçbir hakkın verilmediğini ancak nitelikli bir mücadele ile elde edilebileceğini öğrenmiş olduk. Kılık Kıyafet Yönetmeliği davamıza yönelik Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde ve Kamu Denetçiliği Kurumu nezdinde yürütmüş olduğunuz ısrarlı mücadelede olduğu gibi lojman puanları konusunda da aynı şekilde kamu denetçiliği kurumu kararı olmadan idarenin personellerine düzenleme yapmaya maalesef istekli olmadığı, hakların ancak mücadeleyle alınabileceği aşikardır.

Buna rağmen yapılan  tüm bu işlemleri/görüşmeleri  yok sayarak veya görmezden gelerek “biz yaptık” demek suretiyle bazı sendika tarafından işgüzarlık ve emek hırsızlığı yapılmaktadır. Bunun dışında da bu olayın başka bir izahı bulunmamaktadır.

Dün olduğu gibi bu günde SİME-SEN üyelerinin hakları için mücadeleye devam edecektir. SİME-SEN'i takip ettiğiniz için teşekkür eder, takibe devam etmenizi dileriz.

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA