SİVİL MEMURLAR BU KANUN KAPSAMINDA OLMAMALIDIR

14.4.2018, 21:56'de eklendi
SİVİL MEMURLAR BU KANUN KAPSAMINDA OLMAMALIDIR
7068 sayılı Kanunun iptali için Anayasa Mahkemesine götürebilecek tek parti olan Cumhuriyet Halk Partisine dosyamız verildi.

682 sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komuntanlığı Disiplin Hükümlerinin 7068 sayılı Kanun ile yasalaşmasının ardından kanunun iptali için Anayasa Mahkemesine götürebilecek olan ana muhalefet partisi CHP'ye dosyalarımız verildi.

Sivil Memurlar Sendikası olarak Genel Başkan Yardımcımız Ercan BÜYÜKKAYA, Ankara Şb. Bşk. Yrd. İlhan ADIYAMAN ve Temsilcimiz Ali Ekber ŞAHİNDOKUYUCU'dan oluşan heyetimiz CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin BİNGÖL ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal ADIGÜZEL'e Sivil memurların bu Kanundan çıkarılması için hazırladığımız dosyalarımız verilmiş ve sunumu yapılmıştır.

Sivil Memurlar adına Kanun iptali için Anayasa Mahkemesine gidilmesi gerektiği, Kurumlarımızın bu çağ dışı cezalar içeren kanunun iptal edilmesi istenmiştir.

Kanun iptali için gerekeni yapacaklarını belirten, bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı Genel Başkan Yardımcılarına teşekkür ederiz.

SİME-SEN Genel Merkez Yönetimi

 

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA