SİVİL MEMURLAR SENDİKASINDAN AFRİN'E SELAMLAR

14.3.2018, 20:57'de eklendi
SİVİL MEMURLAR SENDİKASINDAN AFRİN'E SELAMLAR

 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin teröristlere karşı Afrin’de başlattığı ‘Zeytindalı Harekatı’na destek olmak amacıyla Sivil Memurlar Sendikası üyelerinden Mehmetçik ve Polisimize 19 koli kişisel medikal temizlik malzemeleri (zamanında duş yapma imkanı olmaması durumunda kullanilacak tek kullanımlık havlu, bone, yabancı cisimlerden koruyucu sprey vs.) teslim edildi.

Ankara’dan getirilen kişisel medikal temizlik setleri, Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Serdar Dursun ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Ahmet Tor Kışlasına, Afrin’deki güvenlik güçlerimize ulaştırılmak üzere teslim edildi.

Malzemelerin askeri yetkililere teslimatından sonra açıklamalarda bulunan Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Serdar Dursun, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapacakları tüm etkinliklerin yerine, kadın komisyonu tarafından, milli mücadelede var olma adına bir karar alarak savaşan güvenlik güçlerimize, hazırladıkları temizlik malzemelerini, üzerine kadın üyelerimizin isimleri yazılarak hediye olarak getirdiklerini" söyledi.

"Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında olduklarını hissettirmek ve destek olmak amacıyla, temizlik paketlerini İskenderun’da Ahmet Tor Kışlası’ndaki yetkililere teslim ettiklerini" belirten Dursun, "Hem terör belasından kurtulmak hem de bölgede kalıcı barışı sağlamak için Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katkı, millet ve ordu dayanışmasına destek olmak adına böyle bir faaliyette bulunduklarını" söyledi.

"Dün Milli Mücadelede, ‘kim demiş bir kadın küçük şeydir. Bir kadın belki en büyük şeydir’ diyerek cephe hattına koşan Şerife Bacı, Münevver Saime, Halime Çavuş, Nene Hatun, Binbaşı Emire Ayşe, Ayşe Çavuş, Antepli Yirik Fatma ve burada, kahramanlıklarını sayamadığımız, savaş meydanlarında devleşen kadınlarımızın torunları bu günde buradalar ve Milli şuur ile ne gerekirse yapmaya hazırlardır." dedi.

Sivil Memurlar Sendikasına üye olan ve desteğini esirgemeyen, Şehit yakını, yetiştirme yurtlarında devletimiz tarafından yetiştirilen veya sınavla girerek çay dağıtan, temizlik yapan, garson, teknisyen ve bilgisayar başında alın teri dökerek çalışan değerli emekçi kadınlarımız bu yıl ‘Kadınlar Günü’ etkinliklerinde aynı milli şuur ile Afrin’de aynı kurumlarda çalıştıkları Mehmetlerin yardımına koşmak, bir nebze de olsa analarının, kardeşlerinin yanında olduklarını hissettirmek istemişlerdir.

Bu yıl sizlere çiçek dağıtmasak da, gelip ellerinizi sıkamasak da, vatanın ve milletin birliği, bütünlüğü ve dirliği için Afrin’de cephede şehadet şerbeti içmeye hazır kardeşlerimizin sosyal ihtiyaçlarına yönelik destek vermeyi, SİME-SEN Kadınlar Komisyonumuz daha uygun bulmuştur.

Afrin’de başlatılan sınır ötesi harekâtta devletimizin kararının arkasında olduğumuzu bildirir, şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar dileriz. 
Afrin, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınır güvenliğini emniyete almak için çok önemli stratejik bir noktadır ve temizliği zorunludur. Allah Tüm Mehmetçiklerimizi ve Polislerimizi korusun.

Genel Merkez Yönetim Kurulu

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA