Sivil memurun sorunları artık uluslararası platformlarda dile getiriliyor…

30.9.2016, 14:15'de eklendi
Sivil memurun sorunları artık uluslararası platformlarda dile getiriliyor…
SİME-SEN yöneticileri ab uyumlu proje eğitim seminerinin 3.sünü başarı ile tamamladı.

ÇALIŞMA BAKANLIĞI HİZMET KOLUMUZDA BU EĞİTİMİ SADECE
SİME-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ VE TEŞKİLATLARINA VERDİ
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın AB ile birlikte gerçekleştirdiği “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliliklerinin Geliştirilmesi Operasyonu” başlıklı projenin 3. Toplantısı olan “Kapsayıcı Kamu İstihdam Politikalarının Uygulanmasına Yönelik Kurumsal Kapasitenin Artırılması Eğitim  Programı” Şanlıurfa’da yapılan 3 günlük eğitim programı ile tamamlandı.
Eğitim Seminerine, SİME-SEN Genel Merkez ve Teşkilatlarından yoğun katılım oldu. Seminer sonrası katılımcılara sertifika verildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, mensubu bulunduğumuz hizmet kolundaki STK’lar içerisinde sadece SİME-SEN’i bu eğitimlere dahil etmesi de teşkilatlar tarafından büyük takdirle karşılandı.
Şanlıurfa’da düzenlenen 3 günlük eğitim seminerine Genel Merkez adına Genel Başkan Serdar Dursun, Genel Sekreter Levent Bardak ve Genel Başkan Yardımcısı  Ali  Balcı, SİME-SEN Teşkilatlarından ise şube ve il başkanları ile il temsilcilerinden oluşan büyük bir katılım oldu.
2’şer oturumlu AB destekli eğitim seminerinde atölye çalışmaları, vaka  örnekli proje çalışmaları ve sunumlar yapıldı.
Eğitim semineri sonrası ise katılımcılara AB ve Türkiye  Cumhuriyeti tarafından finanse  edilen, Çalışma  ve  Sosyal  Güvenlik Bakanlığı  Çalışma  Genel Müdürlüğü  İstihdam  Politikaları  Daire  Başkanlığı tarafından yürütülen bu projenin eğitim programına katılımlarından dolayı sertifika verildi.
KAMU ÇALIŞANLARININ GELECEKTEKİ İSTİHDAM POLİTİKALARINA KATKI
Düzenlenen bu  eğitim seminerinin kamu çalışanlarının  gelecekte şekillenecek olan  istihdam  politikalarına katkı niteliği taşıdığını ve hazırlanan  raporların bu politikaları belirleyeceğini kaydeden  SİME-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun,  SİME-SEN Genel Merkez Yöneticileri ile teşkilatların büyük bir bölümüne aldırılan bu eğitim sayesinde, sivil memurların sorunlarına da  evrensel normlarda bir bakış  açısı kazandırıldığına dikkat çekti.
Değişik tarihlerde İzmir ve Şanlıurfa’da yapılan bu  eğitim  programına davet edilmenin kendileri  açısından büyük önem taşıdığının altını çizen Dursun,  “Özellikle 15 Temmuz darbe  girişimi ve sonrasındaki SİME-SEN’İN vatansever duruşu ve  TSK  içindeki sivil memurların  darbe  girişimine yönelik  sigorta  görevi görmeleri, bugün  gelinen sonuç için belirleyici olmuştur. SİME-SEN olarak yapmış olduğumuz çalışmaların ve  gösterdiğimiz gayretin bir neticesi  olarak gördüğümüz bu nitelikli davet, teşkilatımız nezdinde de takdir edilmiştir.
Sadece  genel merkez yöneticilerimiz için değil,  şube-il başkanlarımız ve temsilcilerimiz nezdinde  aldırılan  bu  eğitim ile sivil memurlarımızın sorunlarını  uluslararası  platformlarda dile getirme imkanı bulduk. 
Ayrıca bizlere verilen eğitim ile  sorunlarımıza  evrensel düzeyde bakabilme yetisi kazandık. 
Artık sivil memurların gerek mevzuattan,  gerekse çalışma koşullarından kaynaklı problemlerine  AB  normlarında ve  sonuç endeksli  proje bazında bakacağız. 
Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan toplantının 4.  ayağında ise yine teşkilatlarımızdan yoğun katılım olacak ve AB uyum destekli sertifikalarımız ile yolumuza  devam edeceğiz” dedi.
SİME-SEN DEVLET NEZDİNDE  GÜVENİLİR SENDİKA
Eğitim  programı çerçevesinde yapılan oturumlarda 15  Temmuz kalkışması sırasında  STK’ların durduğu yerlerin de değerlendirildiğini belirten  SİME-SEN Başkanı Serdar Dursun,  sendika olarak  devlet tarafından güvenirliliğin sorgulanması döneminin bitmiş olduğuna dikkat çekerek, “SİME-SEN demokrasiye ve devlete olan bağlılığını 15 Temmuz’daki duruşu  ile ispat etmiş, kurumlarla olan görüşmelerinde,  görüş  alışverişlerinde çalışmalarına hız kazandırmıştır” dedi.
MEVZUAT ÇALIŞMALARINA  5’Lİ YAPI İLE DEVAM EDİYORUZ
Milli  Savunma Bakanlığı ve bağlı kurumlardaki yeni ve sivil yapılanmaya ilişkin çalışmalarda SİME-SEN  olarak  MSB, Devlet Personel Başkanlığı, Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve  AK  Parti Genel Merkezi ile ortak çalışmalar yapıldığına da dikkat çeken Dursun,  bu konuda  5’li istişare toplantılarının ve  görüşmelerin aralıksız devam ettiğini kaydetti. Serdar Dursun,  yapılan bu çalışmaların çok kısa zamanda sivil memurlar nezdinde meyve vereceğinin de altını  çizdi. 

Yazılım &Tasarım OMEDYA