TBMM personelinin sorunları Genel Sekreter Kumbuzoğlu’nun önünde

5.10.2016, 10:15'de eklendi
TBMM personelinin sorunları Genel Sekreter Kumbuzoğlu’nun önünde
SİME-SEN Heyeti, TBMM Genel Sekreteri M. Ali Kumbuzoğlu ile görüşerek sivil memurların sorunlarını ve sendikaca önerilen çözüm yollarından oluşan bilgileri paylaştı

Kumbuzoğlu’nun TBMM’deki makamında gerçekleşen görüşmeye SİME-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun, Genel Sekreter  Levent Bardak, Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yalçınkaya ve TBMM Şube  Başkanı Tülin Yanmaz Özgen ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Ziyarette, 2014  yılı kamu çalışanları sözleşmesinde tüm memurlara verilmiş olan servis hakkından TBMM Ankara ve İstanbul personellerinin de faydalanmasının sağlanması,TBMM Sendika Temsilcilik Odası ve Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nda çalışan personelin görevde yükselmeleri için çalışmaların başlatılması konuları dile getirildi.
 
Ayrıca TBMM’de çalışan personeli maaş farkları ve ücret adaletsizliği, 4/C kadrosunda çalışan personelin kadro sorununu, teknik hizmet yapmasına rağmen Genel İdare Hizmetler Sınıfı’ndan maaş alan personelin kadro durumunun düzenlenmesi, milletvekili yardımcı personelinin tazminatları ve 666 sayılı Kararname sonrası sınavla TBMM'de istihdam edilen personelin ücretlerinin yetersizliği ile ilgili bir dosya da TBMM Genel Sekreteri Kumbuzoğlu’na takdim edildi.
 
SİME-SEN Heyeti, ziyaret sırasında  gündeme getirilen sorunların çözümü için  Sendika Genel Merkezi ve  TBMM Şubesi olarak kanunlar çerçevesinde mücadele edeceklerini ve konunun takipçisi olacağını dile getirdi.
 
TBMM Genel Sekreteri Kumbuzoğlu  ise  SİME-SEN Heyeti’nin kendi sorunlarına sahip çıkmasının ve takip etmesinin  sivil toplum örgütlerinin çalışma biçimi açısından son derece olumlu olduğunu belirtti.  Kumbuzoğlu, sorunların çözümü konusunda yetkili sendika olan SİME-SEN ile istişare içinde olacaklarını ifade etti.

 

 

Yazılım &Tasarım OMEDYA