Terör yine yürekleri yaktı

10.10.2016, 10:25'de eklendi
Terör yine yürekleri yaktı
HAKKARİ ŞEHİTLERİMİZ EBEDİYETE UĞURLANDI Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 10 askerimiz şehit oldu, 10 askerimiz de yaralandı. Aynı saldırı sivilleri de hedef aldı. Hain saldırıda, 8 sivil vatandaş hayatını kaybederken 27 vatandaş da yaralandı.

TERÖRÜN KÖKÜ KAZINMALIDIR
Doğu ve Güneydoğu’da özellikle  15  Temmuz darbe girişimi sonrası daha da hızlanan terör olaylarında her gün şehit haberleri gelmeye devam ediyor.
Hakkari’de düzenlenen hain saldırıda yüksek sayıda  şehit verilmesi Türkiye’nin yüreğini bir kez daha yaktı.
Saldırıda şehit olan  8 asker için Van’da düzenlenen tören ile  Hakkari şehitleri ebediyete uğurlandı.
Şemdinli’de yaşanan terör saldırısı ile ilgili bir açıklama yapan SİME-SEN Yönetim Kurulu, duyarlı bir  STK olarak terörle mücadelede gösterilen kararlılığa tam destek verdiklerini belirtirken, yetkililerin artık kınamaktan öte çözüm üretmeleri gereğinin altını çizdi.  OHAL uygulamaları devrede iken, tonlarca patlayıcının serbest şekilde kamyonlarla dolaştırılmasının zafiyete işaret ettiği kaydedilen açıklamada,  OHAL hukukunun tüm terör örgütlerine karşı  aynı titizlikle  işletilmesi gereği ifade edildi.
Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, bu topraklarının şehit kanları ile vatan olduğunun altı çizilirken,  Çanakkale Savaşı’nda, Milli Mücadelede, Kurtuluş Savaşı’nda bu milletin göstermiş olduğu kahramanlıkların son örneğinin 15 Temmuz gecesi verildiğine dikkat çekildi.
Terörle mücadelede hiç istenmemesine rağmen kimi zaman şehit verilmesinin, mücadele sürecinde normal karşılanabileceğinin altı çizilen açıklamada şöyle denildi: 
“Ancak çarpışmadan, kalleşçe, pusu kurularak, canlı bombalarla yapılan saldırılan önlenebilir saldırılardandır. TSK, Emniyet ve istihbarat işbirliği bu saldırılara karşı tedbir alabilir. Konsept bir çalışma şehit sayılarını azaltabilir. Bizler millet olarak milli mücadele azmini,  vatan topraklarına yönelik hassasiyetimizi her daim diri tuttuk, tutmaya da devam ediyoruz.  Aynı hassasiyetin OHAL süreci devam ederken, tüm hain terör örgütleri için de gösterilmesini bekliyoruz. Bizler SİME-SEN olarak devlet-millet düşmanlarının tam karşısında, aziz milletimizin ve devletimizin yanındayız, yanında durmaya da devam edeceğiz ” denildi.
SİME-SEN Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada,  “başta  Hakkari şehitleri olmak üzere, gerek milli mücadelede, gerekse terörle mücadelede bugüne kadar verilen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet,  TSK ve şehit ailelerine sabır diliyor, taziyelerimizi sunuyoruz” denildi. 

Yazılım &Tasarım OMEDYA