Tsk Bünyesinde Çalışan Sivil Memurların Yetkili Sendikası Sime-Sen’den Darbeye Tepki…

19.7.2016, 13:45'de eklendi
Tsk Bünyesinde Çalışan Sivil Memurların Yetkili Sendikası Sime-Sen’den Darbeye Tepki…
Sime-Sen Genel Başkanı Serdar Dursun: Cuntacı Yapı Sivil Memurları Da Kalkışmaya Dahil Etmek İstedi * Ancak Sivil Memurlar Emir Komuta Zinciri İçinde Ve Demokrasinin Yanında Yer Aldı

TSK içine yuvalanmış bir grup paralel, vatan haini, cuntacı askerlerin gerçekleştirmeye kalkıştığı darbe girişimini şiddetle kınayan SİME-SEN Genel Başkanı Serdar DURSUN, “ Cuntacı yapı sivil memurları da kalkışmaya dahil etmeye çalıştı. Ancak sivil memurlar emir komuta zinciri içinde kalarak, demokrasinin yanında yer aldı” dedi.

“Demokrasinin cenazesinin kaldırılmasına izin vermeyeceğiz. Sivil iradeye dönük her ipoteğin karşısında hukuk zemininde mücadele etmeye devam edeceğiz.” diyen Dursun, SİME-SEN Genel Merkez ve Teşkilatlarının gece gündüz demokrasi nöbetinde olduğunu yineledi.

Konuya ilişkin olarak bir basın açıklaması yapan Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Genel Başkanı Serdar Dursun, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ Paralel Cunta, darbe girişimine kalkışırken TSK bünyesindeki sivil memurları da işin içine sokmaya çalıştı. Ancak sivil memur emir komuta zinciri içinde kalarak demokrasinin yanında yer aldı.

Sivil memurlar olarak demokrasinin cenazesinin kaldırılmasına izin vermeyeceğiz. Bizler TBMM, TSK, EGM, bünyesinde görev yapan 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’una tabi devlet memurları olarak her dönemde, her zeminde demokrasinin hizmetkârlarıyız.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücü, sivil iradesinin kararlılığından gelmektedir. Sivil Memurlar Sendikası Genel Merkezi ve Teşkilatı, darbe girişimcilerinin uçak,

tank ve helikopterler ile kendi milletine, kendi meclisine, milletin emanet ettiği silahlarla ateş açan gözü dönmüş cani unsurların başlattığı kalkışma sırasında, devletimizin Kurtuluş İlkeleri ve yapısı gereği, gece ve gündüz demokrasi nöbetini bırakmamıştır.

4000 yıllık Devlet geleneğine sahip Türk Milleti, çağdışı bu kalkışmayı yapan ihanet çetesinden hesap soracak ve özgürlüklerinin teminatı olan demokrasimize sahip çıkacak sorumluluğa ve kudrete sahip olduğunu olay olduğu günden bu güne kadarki süreçte bir kez daha kanıtlamıştır.

Darbeler döneminin artık gerilerde kaldığını düşünürken yapılan bu korkunç girişim ülkemizin demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini alacaktır. Halkımız darbelerden ve askerî müdahalelerden çok çekmiş, bu süreçlerde büyük acılara tanıklık etmiştir.

Türkiye'de demokratik bir siyasal ve toplumsal kültürün yeşermesinin önündeki en büyük engellerden birisi darbelerdir. 21'inci yüzyılda gelişmiş medeniyetler ligine girmeyi hedef alan Türkiye böyle bir tabloyu kesinlikle hak etmemektedir

Gece yarısı operasyonları ile milli iradeye kalleşçe ve zorla üstelik devlet imkânlarını kullanarak sahip olmaya çalışanlar bilmelidir;

* Ülkemizde özgürlüğün, demokrasinin ve bağımsızlığın nöbetini tutan bizler buradayız.

* Sivil iradeye yapılacak her ipoteğin karşısında hukukun bizlere tanıdığı tüm gücümüzle sağlamca durduk durmaya ve bu şekilde de devam edeceğiz.

* Gözü dönmüş cani cuntacıların sıkıyönetim talimatlarına değil Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na bağlıyız. FETÖ’nün emirlerine göre değil, Anayasa ve yasalarımız doğrultusunda yaşayacağız.

* Devlete karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek vatana olan borcumuzdur.

TSK bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainler, ordumuzun onurlu ve şerefli personeli içerisinden çıksa da, kahraman milletimiz vatansever asker ve polis ayrımını yapabilecek niteliğe sahiptir.

Nitekim dünyaya demokrasi dersi veren bu necip millet, hainlere de en güzel dersi vermiş demokrasimizi onlara teslim etmemiştir.

Sime-Sen TSK içerisindeki sivil emniyetin sigortalarındandır. Darbeci, FETÖ’cü ve sempatizanların ailemiz içerisinde mevcudiyeti yoktur. Bu kişilerin de ailemize sızmalarına asla müsaade edilmeyecektir.

Her türlü darbe ve darbe girişiminin karşısında; cumhuriyetin, ulusal egemenliğin, laik demokratik sosyal hukuk devletinin ve toplumsal barışın yanında olduğumuzu, ülkemize ve demokrasimize bütün gücümüzle sahip

çıkacağımızı bir kez daha ilan ediyor; bu ve benzeri olayların bir daha asla yaşanmaması umuduyla vatan savunmasında terör örgütleri ve cunta sevdalısı hainlere karşı şahadet şerbetini içen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Yazılım &Tasarım OMEDYA