Emniyet Genel Müdürlüğü Kamu Zararına Dur Demeli!

Bugüne kadar sivil memur camiasının haklarının korunması ve geliştirilmesi için sayısız başarıya imza atan sendikamız, çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.


Bazı üyelerimize çalıştıkları kurumlar tarafından, Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulundukları gerekçesi ile temizlik, çay, bahçıvanlık vb. gibi birçok işte hukuka aykırı görevler verilmektedir.Bu durumun hukuka aykırı olmasından dolayı açılan davalarda, kurum tazminat ödemek zorunda kalmakta ve kamu zararına sebebiyet vermektedir.


Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) olarak, üyelerimizin ortak ekonomik, sosyal ve meslekî hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi misyonumuzun gereği her zaman üyelerimizin yanında olduğumuzu bildirir; “görev tanımı” davası olarak da bilinen üyelerimize hukuka aykırı görevler verilmesi işlemlerinin iptali yönünde takip ettiğimiz davaların sonucu, kazanımlarımızı ve güncel davalara ait olumlu yönde kararların bilgisini kamuoyuna duyurmaktan büyük gurur ve memnuniyet duymaktayız.


Sivil Memur Sendikası (SİME-SEN) üyelerinin mefaatine hizmet eden her mücadeleyi sonuna kadar sürdürecek, konu ile ilgili gelişmeler tüm şeffaflığıyla kamuoyuna duyurulacaktır.


SİME-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Sosyal Medyada Paylaş