!!! DEPREM İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILMIŞTIR !!!

Bu gün dayanışma ve yardımlaşma günüdür !!!

6 Şubat 2023 tarihinde, kuruluşundan bu yana başına gelmiş en büyük afeti yaşamıştır. Afetin yaşandığı ilk andan itibaren SİME-SEN olarak, bölge ve şube yöneticilerimiz maddi anlamda desteklenmiştir.

İçişleri Bakanlığımızım yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda yapılacak olan ayni ve nakdi yardımlar için SİME-SEN Genel Başkanı Kenan Haluk BAYTEMİR, Afad ve Türk Kızılayı ile görüşmeler yapmış ve bu kapsamda; üyelerimiz bireysel nakdi yardımlarını, 3483 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı gereği AFAD’ın T.C. Ziraat Bankası AŞ. Ankara Kamu Kurumsal Şubesindeki TR73 0001 0017 4555 5555 5552 04 IBAN Numaralı hesaba veya
KIZILAY’a ait T.C. Ziraat Bankası AŞ. TR48 0001 0021 1000 0028 6852 54 IBAN Numaralı hesabına yatırabileceklerdir. Yapılan bağış ödemelerinin açıklama kısmına AD SOYAD+SİME-SEN yazmalarını önemle rica ederiz.

Ayrıca; bölgelerde kurulacak geçici iskan alanları ve çadır kentlerde barınan vatandaşlarımıza SİME-SEN ana tüzüğünün vermiş olduğu yetkiler dahilinde KIZILAY’a ayni ve nakdi yardımlar yapılacaktır.

Bununla birlikte; İçişleri bakanlığı genelgesi doğrultusunda, ayni yardım yapmak isteyen üyelerimiz ise yardımlarını bölgelerindeki Valiliklerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlükleri veya Belediyelerin ilgili birimlerine teslim etmelerini rica ederiz.

SİME-SEN üyelerinin hiç istemediğimiz bir şekilde vefat veya yaralanma olduğu takdirde 2014 yılından itibaren uygulamaya aldığımız “Ferdi Kaza Sigortası” kapsamında gerekli ödemeler yapılacaktır.

Camiamıza/kamuoyuna önemle duyurulur.

Sivil Memurlar Sendikası adına Genel Başkan Kenan Haluk BAYTEMİR

Sosyal Medyada Paylaş