İYİ Kİ SİME-SEN VAR

Değerli basın mensupları, çok kıymetli kamu çalışanları,

Son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler hemen her kesimde olduğu gibi kamu çalışanları ile emeklilerini de ekonomik anlamda çok ciddi sıkıntıya sokmuştur.

2022 yılı itibarı ile uygulamaya giren toplu sözleşme son günlerde gerçekleşen enflasyon oranları doğrultusunda hükmünü yitirmiş, kamu çalışanları bir kez daha büyük bir hayal kırıklığına uğratılmıştır. Gelinen nokta itibarı ile Kamu çalışanlarının maaşları hemen her şey karşısında çok ciddi bir alım gücü kaybına uğramıştır.

Bu büyük hayal kırıklığını yaşatan sözleşmeye imza atan yetkili ama etkisiz konfederasyon MEMUR-SEN’in Nisan ayı için açıkladığı 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 14 bin 534 lira, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı ise 5 bin 263 liradır. ‘Merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söyler’ hesabı sözleşme masasında yüzde 5’lere imza atan yetkili ama etkisiz konfederasyon her ay açlık-yoksulluk araştırması adı altında yayınladığı bildirimlerde kamu çalışanlarını mahkum ettiği açlık sınırını da gözler önüne sermektedir. Halbuki kamu çalışanlarının bugün ki ekonomik şartlarının mimarı kendileridir, Kamu çalışanları açlık sınırının biraz üstünde, yoksulluk sınırının ise baya bir altında maaş almaktadırlar, sebep oldukları bu sonuçtan zerre kadar utanma duymadan kamu çalışanları ile dalga geçer gibi bu açıklamaları yapmaktadırlar.

Buradan bütün kamu çalışanlarına bir kez daha seslenmek istiyoruz, uzunca bir zaman yetki vermek suretiyle denediğiniz, her seferinde sonucun değişmediğini bizzat yaşayarak iliklerinize kadar hissettiğiniz sendika tercihlerinizi değiştirmenin zamanı geldi de geçiyor bile, geçmişte yüzde 3’ü kabul edilemez, yüzde 3,5’u ise yeterli gören, bu yıl büyük yaygara koparmak suretiyle başarı olarak lanse ettikleri toplu sözleşmede ise sıfır zam çeken bu etkisiz konfederasyondan ve onun yancısından hesap sormanın vakti geldi de geçiyor bile.

Değerli Kamu çalışanları, şayet bu gidişi değiştirmek için harekete siz geçmezseniz sonuç değişmeyecek, toplu sözleşme masası resim verme, birbirinin sırtını sıvazlama, kamu çalışanları üzerinden şahsi bir takım hesaplar yapılarak milletvekilliği pazarlık masası olarak çalışmaya devam edecektir.

Çaresiz değilsiniz, çare sizsiniz, çare SİME-SEN.... 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş