!!! TAYIN BEDELİNİN ARTTIRILMASINA YÖNELİK TALEBİMİZDİR !!!

!!! TAYIN BEDELİNİN ARTTIRILMASINA

YÖNELİK TALEBİMİZDİR !!!

 

29/06/1978 tarihli, 16331 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, 2155 Sayılı “Bazı Kamu Personeline Tayın Bedeli Verilmesi Hakkında Kanun”un 1’inci maddesi ile düzenlenen ve Merkezi Yönetim Bütçe kanunu “K” Cetvelinin “Diğer Ödemeler” başlığı altında belirtilen gösterge rakamının Memur Maaş Katsayısıyla çarpımı sonucu bulunan tutar  TAYIN BEDELİ (YEMEK ÜCRETİ) olarak ödenmektedir.


Bu kapsamda; devlet memurlarına hali hazırda kanunla ödenen Tayın Bedeli’nin; günlük ihtiyaca cevap vermediği, ekonomik koşul ve şartların çok altında kaldığı ve bu durumunda devlet memurlarının moral ve motivasyonunu bozduğu, iş ve çalışma barışını zedelediği görülmektedir.

 

Bu nedenle; ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartların çalışan kesime getirdiği ağır yükümlülükler göz önünde bulundurularak “TAYIN BEDELİNİ”belirleyen gösterge rakamının arttırılmasının hakkaniyet ölçütü içerisinde en uygun yöntem olacağını düşünmekte ve değerlendirmekteyiz.  

 

Bu konuda gerekli değişikliklerin/tekliflerin/taleplerin yapılmasına dair kurumsal yazımızı ilgili makamlara ilettik ve iletmeye de devam edeceğiz.

 

Kamuoyuna/camiamıza saygıyla duyurulur.

 

Sivil Memurlar Sendikası adına

Genel Başkan Kenan Haluk BAYTEMİR

Sosyal Medyada Paylaş