Yıldırımazsınız!

2828 sayılı kanun ile işe başlamış meslektaşlarımız kurumda yetkili olan ama etkisiz olduğu aşikâr olan sendika tarafından yanlış yönlendirilmiş disiplin kurullarında yalnız bırakılmış ve görevli oldukları Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’nde meslekten çıkarma (ihraç) ile karşı karşıya kalmışlardır.


Her bir memurun en az 30 cezası olmuş, üye oldukları diğer sendika tarafından yalnızlığa terk edilmişlerdir. Bu meslektaşlarımız son çare olarak hukukun üstünlüğünü savunan ve büyük bir aile olan Sime-Sen’e katılmışlardır. Tarafımızdan gereken tüm hukuki, maddi, manevi destek verilmiş hiçbir zaman yalnız olmadıkları hissettirilmiştir. Haksız bir muamele ile karşı karşıya kalmış meslektaşımızın 10 cezası iptal ettirilerek umutlarına can suyu katılmıştır.


Her ne kadar bazı sendika ve dernekler bu üyelerimiz hakkında gereken desteği verdiklerini ve ihraçlarını durdurduklarını iddia etseler de gerçek gün gibi ortadadır. Meslektaşlarımızın her birine 30'a yakın disiplin cezasının iptal davası açılmış olup ceza puanlarının düşürülmesiyle ihraç olmalarının önüne geçilmiştir. Bu paylaşımlarımız bu ceza iptallerinin birkaç örneğidir. 2828 sayılı kanun kapsamında işe giren meslektaşlarımızın daima yanında olduğumuzu bir kez daha bildirmek isteriz. Adaletin er ya da geç tecelli edeceği herkes tarafından bilinen bir gerçektir.


Sivil Memurlar Sendikası olarak üyelerimiz ailemize yapılacak ve yapılması planlanan her türlü hukuk dışı her eylem mutlaka hukuki karşılık bulacaktır.


Sizlerin meslektaşları olarak, Doğru Bilginin Adresi Sime-Sen de toplanmanızı, desteğinizi esirgememenizi rica ederiz. Onurlu mücadelemiz de üye olarak bizlere desteğinizi vermeniz daha iyi hizmet daha güçlü bir sendika mutlu bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Hakkınızı korumaları için yetki verdiğiniz ama desteğini sizden esirgeyen sendikalara değil onurlu mücadelenin adı Sime-Sen’i takip etmeye devam ediniz. Yapılan bu onurlu mücadeleyi ve emeği görmezden gelerek sahiplenmeye çalışanları siz değerli sivil memurların takdirine bırakıyoruz.


SİME-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU


Sosyal Medyada Paylaş