100’ÜNCÜ YIL YOLUNDA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

????????100’ÜNCÜ YIL YOLUNDA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN????????????????????????


✅Bugün, millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz en büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıldönümüdür.


✅Aziz Türk Milletinin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde giriştiği bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferi olan, bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamanın sevinci ve coşkusu içerisindeyiz.


✅Atatürk’ün 29 Ekim 1923 de “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Ulusuna bahşedilen en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir. 


✅Türkiye Cumhuriyeti; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının ve küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir.


✅Tüm bu duygularla, 100’üncü yıl yolunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımızla kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.


✔️SİME-SEN Genel Merkez Yönetim Kurulu

Sosyal Medyada Paylaş