HUKUKA AYKIRI MÜLAKAT İPTAL EDİLDİ


        Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Polis Evi Şube Müdürlüğü’nde Teknisyen Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı kapsamında “bilgisayar işletmeni” unvanına atanabilmek için yazılı sınavına girmesi akabinde 92,4 puan alarak sınav genelinde 24. olmuş, sözlü sınava (mülakat) girme hakkı kazanmıştır. Girdiği sözlü sınavdan ise 60 puan alarak, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sözlü Sınavında başarısız sayılmıştır.

         

          Bu kapsamda sendikamızca; sözlü sınav esnasında hangi alanlarda verilen cevapların yanlış veya doğru olarak değerlendirildiğinin tutanağa bağlanmadığı, açık ve dürüst davranılmadığı gerekçesi ile dava açılmıştır.

 

          Açtığımız dava neticesinde, üyemizin girmiş olduğu sözlü sınav sonucu başarısız sayılmasının iptali isteğimiz olumlu sonuçlanmış, yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştır.

 

          Alınan sonucun üyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diler, sınav esnasında mağdur edilen meslektaşlarımız için dava sonucumuzun emsal karar oluşturması için çalışmalarımızı devam ettireceğimizi saygıyla bildiririz.

 

 

          SİVİL MEMURLAR SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş