SİME-SEN’DEN BİR MÜLAKAT İPTALİ DAHA


Sivil Memurlar Sendikası olarak; Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında gerçekleşen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nın Mülakat aşamasında;  sorulan soruların hangi kapsamda doğru veya yanlış değerlendirildiğine dair tutanak tutulmadığı, açık ve dürüst davranılmadığı gerekçesiyle sendikamızca açılan davaların neticelerini almaya devam ediyoruz.  

 

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Polis Evi Şube Müdürlüğü’nde Teknisyen Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı kapsamında “bilgisayar işletmeni” unvanına atanabilmek için yazılı sınavına girmesi akabinde 89,87 puan alarak sözlü sınava (mülakat) girmeye hak kazanmıştır. Girdiği sözlü sınavdan ise 60 puan alarak, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sözlü Sınavında başarısız sayılmıştır.

 

Bu kapsamda sendikamızca; açılan dava sonucunda, üyemizin girmiş olduğu sözlü sınav sonucu başarısız sayılmasının iptali isteğimiz olumlu sonuçlanmış ve yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştır.

 

Alınan sonucun üyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diler, sınav esnasında mağdur edilen meslektaşlarımız için dava sonucumuzun emsal karar oluşturması için çalışmalarımızı devam ettireceğimizi saygıyla bildiririz.

 

 

SİVİL MEMURLAR SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş