SİME-SEN Taksim Meydanında

SİME-SEN Taksim Meydanında

Sivil Memurlar Sendikasına (SİME-SEN) yönetim kurulumuz ve üyelerimiz  ile Taksim Cumhuriyet anıtın önünde saygı duruşunda bulunup ardından İstiklal Marşı'nı okuduk.

Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından açıklama yapan SİME-SEN Genel Başkanımız Kenan Haluk Baytemir, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde tüm çalışanların insan onuruna yaraşır, yaşama koşulları ve sendikal hakları için meydanlarda olduklarını dile getirdi.

Baytemir, 1 Mayıs'ın mücadele, dayanışma ve birlikte hareket etme kararlığının gösterildiği gün olduğunu belirterek, 1 Mayıs'ı bayram havasında, hak ve kazanımların konuşulacağı, tarafların tamamının hoşgörüyle dinleneceği ve sorunların çözümü için çaba gösterilen bir gün olarak kutlanmasını istediklerini kaydetti.

Genel Başkanımız Kenan Haluk BAYTEMUR'un TAKSİM MEYDANINDA yaptığı konuşmasıdır.  01 Büro Bankacılık ve sigortacılık hizmet kolunda görev yapan kamu çalışanlarının umudu olarak talep ve beklentileri arasında bulunan

-3600 ek gösterge

-Kamu Mühendisleri ve Teknik Hizmetler sorunu 

-YHS Sorunları

-Askeri Hastaneler Açılması Sorunu 

-Memur alımında mülakatlar sorunu 

-Sağlık Kolu Personeli harici Sağlık personelinin sorunları 

-Sözleşmeli Personel Sorunları 

-Giyecek yardımı Sorunları

-Büyukşehir tazminatı ve ulaşım yardımı tazminatı sorunu

-12500 TL Seyyanen zam KÖK maaşa yansıtılması 

-Kurum Tazminatının tüm personele verilmesini başlıklar halinde dile getirmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu çalışanlarını ve emeklilerini temsilen Hemşire, Avukat, Mühendis, Mehteran, Aşçı, Garson ve teknisyen kıyafetleri ile katılım sağlayan üyelerimize ulusal basın büyük yer vermiştir. 


https://andirinpostasi.net/sime-senden-taksim-meydaninda-1-mayis-aciklamasi/


https://www.aa.com.tr/tr/gundem/1-mayis-emek-ve-dayanisma-gunu-kutlandi/3206878

https://www.trthaber.com/haber/gundem/1-mayis-emek-ve-dayanisma-gunu-kutlandi-854620.html


https://www.haberler.com/haberler/genel/mehter-asci-avukat-kiyafeti-giyen-sime-sen-sendikasi-taksim-a-geldi-17285485-haberi/

Sosyal Medyada Paylaş